Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 10.02.2017 09:30
Resident Evil 7 - ile sprzedało się kopii?
1133V

Resident Evil 7 - ile sprzedało się kopii?

Resident Evil 7 z wynikami sprzedażowymi. Gra podołała w recenzjach, graczom się podoba. Czy sprzedała się dobrze?

Resident Evil 7 trafiło na rynek lekko ponad dwa tygodnie temu. Wraz z udostępnionymi niedawno przez Capcom wynikami sprzedaży, wiemy, że gra sprzedała się w 3 milionach egzemplarzach od premiery.

Więcej o Resident Evil 7 w naszej encyklopedii

Biorąc pod uwagę, że minęło zaledwie dwa tygodnie od premiery, wynik sprawia wrażenie imponującego. Przypominamy jednak, że Resident Evil 6 zaliczyło łączną sprzedaż na poziomie 6,5 miliona egzemplarzy. Trudno powiedzieć, czy siódma odsłona przebije ten wynik, biorąc pod uwagę, że im dalej od premiery, tym sprzedaż coraz bardziej wyhamowuje. Wiemy również, że w Japonii gracze powiedzieli tytułowi "nie". Jak wskazują dane udostępnione przez Media Create, produkcja sprzedała się w Japonii w 187 tysiącach egzemplarzy (pierwszy tydzień). To dużo czy mało? Biorąc pod uwagę, że Resident Evil 6 kupiło w trakcie pierwszego tygodnia ponad 635 tysięcy Japończyków, sprzedaż w Kraju Kwitnącej Wiśni jest fatalna. Capcom otrzymał od japońskich graczy jasny sygnał, że nie takiego "Residenta" oczekują.

Co ciekawe, Capcom dostrzegł też świetnie wyniki finansowego marki "Resident Evil" w świecie filmów. Seria zdołała dotychczas zarobić ponad miliard dolarów na całym świecie, radząc sobie w box office naprawdę przyzwoicie, lepiej niż inne tytuły oparte o gry wideo. Serwis BoxOfficeMojo zwrócił uwagę, że ostatni film "Resident Evil: The Final Chapter" zarobił 120 milionów dolarów w box office (budżet: 40 milionów dolarów), przy czym 80% dochodu z filmu pochodzi spoza terytorium Stanów Zjednoczonych. Sam film nie zdobył miłości recenzentów, ale nie przeszkadzało to widzom wybrać się do kina.

Jeśli zaś chodzi o DLC do Resident Evil 7, to przypominamy, że następne trafi na rynek 14 lutego w cenie 63 złotych. Banned Footage Vol 2. wprowadzi do gry dwa nowe scenariusze i kolejny tryb gry. Scenariusz Daughters pozwoli nam ujrzeć życie Bakerów sprzed momentu, gdy zostali zarażeni. Jeśli zaś chodzi o scenariusz 21, to możemy spodziewać się walki o życie w nadzorowanej przez Lucasa hazardowej grze. Co z dodatkowym trybem? Celem Jack's 55 Birthday jest karmienie Jacka na czas, jak największą porcją jedzenia.

Resident Evil 7 - zwiastun Banned Footage (wersja angielska)

Źródło: http://gamingbolt.com/resident-evil-7-ships-3-million-units-worldwide

Tagi: Capcom resident evil 7 biohazard wideo