Radek Herda Radek Herda 03.02.2017 17:14
forma.8 zawita na konsole już końcem lutego
496V

forma.8 zawita na konsole już końcem lutego

forma.8 to metroidvania zapowiedziana już w 2013 roku, o której przez długi czas nic nie słyszeliśmy. Aż do teraz. Gra zadebiutuje w PSS końcem lutego.

forma.8 jest dzieckiem niezależnego studia MixedBag, znanego głównie za sprawą zręcznościówki Futuridium. Produkcja dwuwymiarowej przygodowej gry akcji zajęła deweloperom znacznie więcej czasu niż pierwotnie planowano. Początkowo zakładali, że uda się ją wypuścić na rynek jeszcze w 2014 roku. Niestety, na drodze twórców stawały różne przeszkody i grę udało się dokończyć dopiero teraz.

Psychodeliczne Futuridium EP Deluxe w akcji

forma.8 to gra, w której sterujemy samotną sondą, przemierzającym obcą planetę i wykonującym bardzo ważne zadanie. Mamy znaleźć i odzyskać źródło energii. Wielki świat, unikalny system sterowania, masa znajdziek,ciekawi bossowie oraz unikalna oprawa graficzna to najważniejsze cechy wyróżniające produkcję. Rozgrywkę możecie obejrzeć na poniższym materiale.

forma.8 - zwiastun premierowy

Pomimo wielu przeszkód na drodze deweloperów, ostatecznie gra została ukończona i wyląduje w PlayStation Store już 23 lutego i będzie dostępna na PS4 i PS Vita. Gra będzie dostępna jest w systemie Cross-Buy. 

Kolekcjonerzy wydań pudełkowych będą mogli pokusić się o fizyczne wydanie forma.8 na PS4 i PS Vita, które zostanie wydane dzięki współpracy z Limited Run Games. Oczywiście wiążę się to z bardzo limitowaną ilością sztuk i dość wysokimi kosztami wysyłki z USA.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: forma.8 MixedBag playstation 4 playstation vita

Nie przegap