Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 30.01.2017 12:47
Tides of Numenera - deweloper w ogniu krytyki za wycięcie zawartości
602V

Tides of Numenera - deweloper w ogniu krytyki za wycięcie zawartości

Tides of Numenera spotkało się ostatnim czasem z krytyką za sprawą faktu, że graczom bardzo nie spodobało się to, co znaleźli w udostępnionych plikach z gry. Dość powiedzieć, że gra została pocięta.

Tides of Numenera ma problem z wypełnieniem swoich zobowiązań crowdfundingowych. Gracze zaobserwowali, że wycięto z tytułu część bohaterów, którzy mieli dołączyć do naszej drużyny.

Więcej o Tides of Numenera w naszej encyklopedii

Jak odpowiedział deweloper, rzeczywiście zredukowano częściowo listę towarzyszy, aby nie dodawać do gry niedokończonych postaci, które mogłyby wywołać negatywne skojarzenia z tego tytułu.

Rzeczywiście w porównaniu do początkowych planów trochę zredukowaliśmy listę towarzyszy (...). Nie chcieliśmy pozostawić towarzyszy niedokończonych lub wciśniętych na siłę.

Warto wspomnieć, że to nie znaczy, iż nie pojawią się w ogóle. Prawdopodobnie zostaną dodani w formie DLC, osoby, które wsparły grę, dostaną rozszerzenia za darmo.

Zwrócono także uwagę, że zniknęła plansza Oasis służąca za lokację centralną. Tutaj jednak nic nie wycięto, co przesunięto zawartość do innego miejsca w grze. Plansza prawdopodobnie będzie też odrobinę mniejsza niż zakładano.

Z innych rzeczy warto wspomnieć, że wycięto rzemiosło. Jako oficjalną przyczynę podaje się, że nie pasowało do mechaniki gry. Hucznie zapowiadany "Voluminous Codex" również nie trafi do gry jako interaktywny przedmiot, zamiast tego zostanie udostępniony jako rzeczywisty gadżet do kupienia.

Tides of Numenera - konflikty i kryzysy

Źródło: http://gamingbolt.com/torment-tides-of-numenera-dev-clarifies-cut-content-crafting-removed

Tagi: inxile entertainment Techland torment: tides of numenera wideo