Daniel Stroński Daniel Stroński 24.01.2017 19:44
Battlefield 1. Znamy szczegóły dodatku z Francuzami "They Shall Not Pass"
1377V

Battlefield 1. Znamy szczegóły dodatku z Francuzami "They Shall Not Pass"

Battlefield 1 tratuje o pierwszej wojnie światowej, ale do dziś nie znajdziemy tam wojsk Francji. Francuzi mieli dojść w rozszerzeniu i przybędą w marcu. W końcu poznaliśmy szczegóły dodatku "They Shall Not Pass"..

Battlefield 1 nareszcie zostanie uzupełnione o wyjątkowo istotną część pierwszej wojny światowej - bitwy francuskich wojsk i samych Francuzów w charakterystycznych błękitnych mundurach. Na oficjalnej stronie gry pojawiły się szczegóły na temat nadchodzącego rozszerzenia pod tytułem "They Shall Not Pass".

Więcej o Battlefield 1 w naszej bazie gier

Battlefield 1 wraz z DLC wzbogaci się przede wszystkim o cztery zupełnie nowe plansze. Wzgórza Verdun to istne piekło wojny, gdzie znajdziemy się w pobliżu płonących od ataku artyleryjskiego lasów. Jedna strona konfliktu będzie musiała przedrzeć się w górę zbocza do ogromnej fortecy Verdun, zaś druga zajmie ciężkie karabiny i działa, nie dając za wygraną.

Fort Vaux przeniesie graczy pod ziemię do tuneli tytułowego fortu. Francuskie i niemieckie wojska zetrą się w zamkniętej przestrzeni, gdzie główny udział grać będą granaty, karabiny, bagnety i miotacze ognia.

Trzecia mapa wypada znacznie bardziej spokojnie niż poprzednie - ale to tylko pozory! Soissons to malownicza wiejska okolica, gdzie szybko zagości śmierć i zniszczenie. Historycznie odbył się tam jeden z największych ataków pancernych pierwszej wojny światowej, przygotujcie się więc na czołgi, ale też samoloty i dobrze wyposażoną piechotę. 

Ostatnią mapą jest Przełamanie. W blasku zachodzącego słońca będziemy walczyć między wrakami zniszczonych czołgów i innych maszyn, próbując odeprzeć napór wroga. Wszystko po to, by odbić kluczowe mosty na rzecz Aisne.

"They Shall Not Pass" wprowadzi także nowy tryb gry o nazwie Linia Frontu. Ma to być połączenie Podboju i Szturmu z walką o punkty leżące na linii frontu, które należy przejmować po kolei. Kiedy już wszystkie punkty zostaną przejęte, zaczyna się rozgrywka podobna do tej w Szturmie i gracze będą bronili lub atakowali telegrafy.

Co jeszcze? Stalowy czołg-behemot Char 2C, działo samobieżne St. Chamond, stacjonarna haubica oblężnicza strzelająca ogniem pośrednim jak moździerze oraz klasa elitarna Czyściciel okopów, który dzierży pałkę oraz pęczek granatów.

Premiera dodatku została zaplanowana na marzec.

Źródło: https://www.battlefield.com/pl-pl/games/battlefield-1/they-shall-not-pass

Tagi: