SKLEP
Daniel Stroński Daniel Stroński 04.01.2017 09:39
Rhianna Pratchett kończy pracować nad marką Tomb Raider
1032V

Rhianna Pratchett kończy pracować nad marką Tomb Raider

Odkąd Crystal Dynamics zrestartowało markę Tomb Raider w 2013 roku, scenariuszem zajmowała się Rhianna Pratchett. Po Rise of the Tomb Raider (PS4) pisarka zdecydowała się zakończyć swoją przygodę z Larą Croft.

Odkąd zdecydowano się zrestartować markę z panią archeolog Larą Croft w Tomb Raider (PS3) z 2013 roku, za scenariusz odpowiedzialna była Rhianna Pratchett. Pisarka zajęła się również sequelem, Rise of the Tomb Raider (PS4), który posiadacze konsol Sony otrzymali dopiero w ubiegłym roku. Za scenariusz do tej drugiej gry otrzymała zresztą nagrodę Outstanding Achievement in Videogame Writing od Writers Guild of America oraz Outstanding Character Achievement podczas gali rozdania DICE Awards.

Teraz Pratchett kończy z Croftówną, co ogłoszono oficjalnie na Twitterze:

Pisarka podziękowała fanom ostatnich części TR i stwierdziła, że czas spakować swój czekan oraz zapasy żywności i ruszyć w drogę:

Przypominamy, że przygoda z serią Tomb Raider to nie pierwszy growy projekt Rhianny Pratchett. Scenarzystka ma na koncie wiele gier, m. in, Heavenly Sword (PS3), Mirror's Edge™ (PS3) oraz Thief (PS4).

Źródło: https://www.engadget.com/2017/01/03/tomb-raider-rhianna-pratchett-leaves-series-writer/

Tagi: nixxes playstation 4 rhianna pratchett rise of the tomb raider Square Enix