Daniel Stroński Daniel Stroński 28.10.2016 17:49
"No Man's Sky było błędem" - oficjalne twitterowe konto Hello Games
1780V

"No Man's Sky było błędem" - oficjalne twitterowe konto Hello Games

No Man's Sky (PS4) wymienia się dziś jako jeden z największych zawodów wśród gier wideo, co jest winą dużych obietnic ze strony dewelopera i nie do końca spełniającym je produktem końcowym. Ale czy było błędem?

W sierpniu tego roku do sprzedaży trafiło szumnie zapowiadane No Man's Sky (PS4). Miał być ogromny, zróżnicowany kosmos, rozmaite planety i możliwość spotkania się ze znajomymi. Okazało się, że autor projektu, Sean Murray, obiecał trochę za dużo, a finalna wersja gry nie spełniła oczekiwań graczy.

Dziś na oficjalnym koncie twitterowym studia Hello Games około godziny 15:48 czasu polskiego pojawił się wpis "No Man's Sky było błędem":

Natychmiast co złośliwsze osoby uznały, że Sean Murray w końcu przyznał się do swojej porażki. Tweety na koncie zostały ukryte, a twórca skontaktował się z mediami, wyjaśniając sytuację w dziwny sposób. Jak miał odpisać serwisowi Polygon:

Tweet był ode mnie, ale ktoś z zespołu go zdjął. Nie radzimy sobie dobrze.

Następnie pojawił się tweet na koncie Murraya, według którego ktoś się włamał na kontro studia na Twitterze, korzystając z powiązania z serwisem LinkedIn:

Później z tego samego konta spytano się studia Hello Games, czy "ciągle są zhakowani i takie tam":

Sytuacja stała się dość dziwna. Pytanie postanowił wysłać redaktor serwisu Forbes i dowiedział się, że winny miał być były pracownik studia, który żywił urazę do niedawnego pracodawcy:

Ostatecznie Hello Games podzieliło się wpisem na Twitterze o "oczywistej sprawie, że te wpisy nie były prawdziwe", kończąc tę dziwaczną historię:

Przypominamy, że w naszej recenzji gra otrzymała ocenę 7/10.

Źródło: Twitter (@hellogames, @NoMansSky), Polygon.com, Forbes.com, Kotaku.com (zrzuty)

Tagi: Hello Games No Man's Sky playstation 4 sean murray