Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.10.2016 08:57
Square Enix zapowiada drugi dodatek do Final Fantasy XIV: Online
848V

Square Enix zapowiada drugi dodatek do Final Fantasy XIV: Online

W trakcie weekendu, Square Enix zapowiedziało drugi dodatek do Final Fantasy XIV: Online (PS4) - Stormblood. Pokazano krótki teaser i ujawniono pierwsze informacje. Tytuł rozszerzenia 4.0 to Stormblood.

Zgodnie z przewidywaniami, akcja dodatku zabierze nas do Ala Mhigo, które od 20 lat pozostaje pod okupacją Imperium Garleańskiego. Głównym antagonistą dodatku będzie Zenos Yae Galvus - Legatus XIII Legionu Imperium, który de facto jest władcą okupowanej krainy. Fabularną klasą Wojownika Światła będzie mnich, a akcję rozpoczniemy w Rhalgr's Reach, które jest główną kryjówką ruchu oporu.

Naoki Yoshida zapowiedział, że poza nowymi lokacjami, które rozmiarami przypominać będą te z pierwszego dodatku otrzymamy także nowe klasy postaci, oczywiście nowe dungeony, raidy i eventy wewnątrz growe. Maksymalny poziom zostanie podniesiony do 70, każda z klas dostanie nowe umiejętności, a te stare zostaną przebudowane, podobnie jak cały system umiejętności.

Obecne będą nowe Primale - część z nich jest już znana w świecie Final Fantasy XIV, część jeszcze nie. Dungeony i Raidy otrzymają dodatkowe poziomy trudności, pojawią się także nowe formy misji eksploracyjnych, w których jedna z nich zabierze nas do znanego z trzeciej części Final Fantasy - The Forbidden Land of Eureka.

Na kolejnych fan festach pojawią się nowe informacje. Na koniec najważniejsze - wersja na PS3 przestaje być rozwijana i wraz z premierą Stormblood, którą zaplanowano na początek lata 2017, zostanie porzucone jej wsparcie. Dzięki temu FF XIV będzie mogło się rozwijać bez ograniczeń.

Poniżej teaser CGI wraz z galerią zrzutów i rysunków.

Tagi: Final Fantasy XIV: Online Final Fantasy XIV: Stormblood galeria PlayStation 4 Square Enix Square Enix Collective wideo