Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 31.08.2016 12:45
Prace nad konsolową wersją H1Z1 zostały wstrzymane
790V

Prace nad konsolową wersją H1Z1 zostały wstrzymane

Wersja konsolowa H1Z1: King of the Kill (PS4) dołączyła do grona gier, które niestety nie pojawią się w tym roku na rynku.

H1Z1: King of the Kill (PS4) jest obecnie dostępne na Steamie za pośrednictwem programu "Early Access", z którego ma wyjść w formie pełnej wersji 20 września tego roku. Niestety, aby stało się to możliwe, odpowiedzialny za grę zespół musiał na razie wstrzymać prace nad wersją konsolową tytułu. Opowiedział o tym Chris Wynn ze studia Daybreak Game Company.

Jasnym stało się dla nas, że terminarz jest zbyt ryzykowny. Nie mamy wystarczającej ilości osób, aby naprawić tytuł, jednocześnie wypuszczając go na konsolach. Jasnym stało się, że żeby przygotować grę, musieliśmy zmniejszyć ilość rzeczy do zrobienia.

Dlatego też podjąłem decyzję, aby na razie wstrzymać prace nad wersją konsolową i włożyć 100% wysiłku w wersję pecetową. To była ciężka decyzja, ale sądzę, że właściwa. Musimy naprawić podstawowe mechaniki w grze.

Co to oznacza dla wersji konsolowej? Jak tylko opuścimy "Early Access", poświęcimy całą uwagę wersji konsolowej. Nie chcę niestety na razie obiecywać żadnej konkretnej daty premiery.

Warto wspomnieć, że w tym roku H1Z1 zostało podzielone na dwa tytuły - King of the Kill i Just Survive. W założeniu King of the Kill to tryb wieloosobowy skupiony na rozwałce, gdy Just Survive to tytuł skupiony na przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/h1z1-development-paused-on-ps4-and-xbox-one/0171864

Tagi: daybreak game company H1Z1: King of the Kill playstation 4