Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 22.08.2016 18:19
DICE chwali się klasami specjalnymi w Battlefield 1. Człowiek-czołg wkracza na pole bitwy
1012V

DICE chwali się klasami specjalnymi w Battlefield 1. Człowiek-czołg wkracza na pole bitwy

Pamiętacie herosów z ostatniej edycji Battlefronta? Coś podobnego ujrzymy w Battlefield 1 (PS4) w postaci klas specjalnych. Oczywiście nie będą to żadni historyczni bohaterowie, ale swoją siłą zasieją chaos na polu bitwy.

Patrząc na opis klas, można odnieść wrażenie, że zobaczymy w nich nutkę fantastyki, ale z drugiej strony, jeśli urozmaicą rozgrywkę w Battlefield 1 (PS4), to dlaczego nie? DICE nie celuje przecież w zgodność historyczną.

Jedną z klas specjalnych widzieliśmy już na pierwszym zwiastunie gry. Uzbrojony w miotacz ognia wojak rozpęta na polu bitwy inferno. Nie jest jednak niezniszczalny, po pierwsze jego ognioodporny strój z maską przeciwgazową ogranicza mu widoczność oraz ruchy. Snajperzy będą mieli pole do popisu.

Równie ciekawie prezentuje się klasa wartownika. Uzbrojony w gruby pancerz szwej, właściwie człowiek-czołg zasieje zniszczenie za pomocą swojego chłodzonego wodą ciężkiego karabinu maszynowego, z którym będzie przemierzał pole bitwy niczym Terminator. Niestety na swoim wyposażeniu nie ma maski przeciwgazowej, co sugeruje, w jaki sposób można się go pozbyć.

Najciekawsza jest jednak ostatnia z klas - łowca czołgów. Wyposażono go w karabin przeciwpancerny Tankgewehr wzór 1918. Potężne pociski będą niezwykle skutecznie eliminowały piechotę, a nawet pojazdy. Haczyk? Strzelać można tylko z pozycji leżącej. Celny strzał z tej broni może zerwać gąsienicę, unieszkodliwić karabin maszynowy bądź armatę pojazdu.

Klasy elitarne będzie można wypróbować już 31 sierpnia, w otwartej becie, lub w dniu premiery Battlefield 1 (PS4), czyli 21 października.

Źródło: https://www.battlefield.com/pl-pl/news/article/battlefield-1-elite-classes

Tagi: battlefield 1 DICE playstation 4