Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 17.08.2016 12:14
EA mocno sugeruje, że trylogia Mass Effect zostanie zremasterowana
1181V

EA mocno sugeruje, że trylogia Mass Effect zostanie zremasterowana

Obecna generacja zasłynęła jako pełna remasterów. Wiele marek, chociażby The Last of Us, Grand Theft Auto V czy seria Resident Evil, zostało odświeżone, aby zadebiutować na obecnych konsolach. Do tej pory Electronic Arts raczej nie remasterowało swoich tytułów, ale wygląda na to, że to się zmieni.

Jak podaje Game Informer, jeszcze w zeszłym roku Activision i Electronic Arts trzymały się z daleka od sprzedawania konsumentom tych samych gier w odświeżonej oprawie. Activision jednak się wyłamało... i chyba nadszedł czas na EA. Dziennikarz serwisu zapytał na Gamescomie Patricka Soderlunda, wiceszefa EA, czy trylogia Mass Effect ma szansę na odświeżenie. W zeszłym roku na E3, Soderlund zaprzeczył, gdy usłyszał podobne pytanie. Co odpowiedział dziś?

Pewne rzeczy się zmieniły, rynek pokazał, że ludzie naprawdę chcą remasterów dużo bardziej niż wtedy, gdy o tym rozmawialiśmy. Jest coraz więcej dowodów, że jest na to olbrzymi popyt. I szczerze mówiąc, aktywnie zajmujemy się tym tematem. Nie mogę na razie nic konkretnego ogłosić, ale możecie oczekiwać, że podążymy za Activision i innymi firmami, których remastery odniosły sukces.

Jak potem wyjaśnił Soderlund, EA jest świadome, że nie można remasterować wszystkiego po kolei. Marki trzeba wybierać z namysłem oraz odświeżyć je w taki sposób, aby konsument nie poczuł się rozczarowany. Biorąc pod uwagę zbliżającą się premierę Mass Effect Andromeda, trylogia Mass Effect z pewnością znalazłaby nowych fanów, którzy mogliby chcieć dowiedzieć się, kim jest komandor Shepard.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2016/08/16/ea-strongly-hints-that-mass-effect-games-will-get-remastered.aspx

Tagi: bioware Electronic Arts mass effect playstation 4