Daniel Stroński Daniel Stroński 17.08.2016 11:19
Kontynuacja MGS V? Pewnie, w alternatywnej rzeczywistości - nadchodzi co-opowa skradanka Metal Gear Survive
1277V

Kontynuacja MGS V? Pewnie, w alternatywnej rzeczywistości - nadchodzi co-opowa skradanka Metal Gear Survive

Pogodziliście się z tym, że Kojima wydał ostatnią już odsłonę serii Metal Gear? Konami zaskoczyło wszystkich, przedstawiając alternatywną wersję wydarzeń po Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4).

Targi Gamescom 2016 przyniosły zapowiedź nowej odsłony serii Kojimy, chociaż nie wiadomo, czy ojciec Snake'a będzie brał w niej jakikolwiek udział (Twitter milczy, więc pewnie nie). Metal Gear Survive to skradanka z kooperacją dla maksymalnie czterech graczy, która nadejdzie w 2017 roku.

Fabularnie mamy do czynienia z końcówkąMetal Gear Solid V: Ground Zeroes (PS4)​, kiedy to na niebie pojawił się dziwny tunel czasoprzestrzenny i ostatecznie cały timeline uległ zmianie. To za dużo nawet jak na Kojimę... Gracze mają znaleźć się na odosobnionej pustyni pełnej dziwnych konstrukcji i "żyjącego zagrożenia biologicznego", gdzie rozpanoszył się niedobitki żołnierzy. Zapowiada się co-opowy survival, gdzie będziemy musieli uważać na zagrożenie ze strony mutantów i uzbrojonych najemników. Wszystko to ze znaną mechaniką piątego MGS-a i nowymi rodzajami broni.

Źródło: YouTube (IGN)

Tagi: gc 2016 Hideo Kojima konami metal gear survive