Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 16.08.2016 12:06
Twórca No Man's Sky nie wyklucza płatnych DLC
849V

Twórca No Man's Sky nie wyklucza płatnych DLC

Recenzje No Man's Sky (PS4) są dość zdystansowane, oscylując w granicach 7/10 (naszą recenzję można przeczytać pod tym linkiem). Gracze zaś patrzą na dzieło Seana Murraya bez litości w oczach, o czym świadczy 4,9/10 na Metacriticu. Dziś natomiast dowiedzieliśmy się, że jednak DLC mogą nie być wcale darmowe.

Murray dotychczas twierdził, że gra będzie wspierana w formie darmowych rozszerzeń i aktualizacji jak Minecraft czy Don’t Starve. Dziś jednak, w wywiadzie dla serwisu Daily Star Online, uznał, że „był prawdopodobnie naiwny”, sugerując, że No Man's Sky (PS4) będzie otrzymywało tylko darmowe aktualizacje.

Choć nadal podtrzymuje, że następna aktualizacja doda do gry możliwość budowania baz oraz posiadania gigantycznych kontenerowców, wyznał, że nie jest w stanie wykluczyć, iż do No Man's Sky (PS4) nie zacznie pojawiać się płatna zawartość. Jak dodał:

Może w przyszłości pojawić się sytuacja, że nie będzie nas stać na dodanie do gry jakiejś funkcjonalności bez pobrania za nią pieniędzy.

Czy to przygotowywanie gruntu pod płatne DLC? Trudno powiedzieć, gracze zarzucają Murrayowi niejasny marketing oraz promowanie funkcji, które ostatecznie nie pojawiły się w grze w oczekiwanej formie – mowa tutaj przykładowo o trybie wieloosobowym.

Źródło: http://www.dailystar.co.uk/tech/gaming/537967/No-Mans-Sky-Updates-DLC-Paid-Xbox-One-release-PC-PS4-Review-Best-Deals

Tagi: Hello Games No Man's Sky playstation 4