Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 13.08.2016 08:00
Japońska Przystań #36  - tygodnik o grach z KKW
602V

Japońska Przystań #36 - tygodnik o grach z KKW

Twórcom serii Atelier chyba brakuje pomysłów, skoro w jej najnowszą odsłonę pakują coraz więcej dzieciarni. Pojawiła się właśnie nowa lista bohaterów Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4) i wygląda na to, że wokół nas będzie biegało dość sporo lolitek. Cóż dla każdego coś miłego. Europejscy miłośnicy uniwersum FATE doczekali się wreszcie europejskiej zapowiedzi Fate/Extella: The Umbral Star (PS4) ponadto kolejna porcja materiałów z Sword Art Online: Hollow Realization (PS4). Niestety nadal brak dokładnego terminu zachodniej premiery. Dla fanów Persona 5 (PS4) kolejne filmiki i jeszcze test od studia Gust, który pokaże Wam jaki macie fetysz. Miłej zabawy.

01. Fumiruiru z pierwszej części jako grywalna postać w Utawarerumono: The Two Hakuoros (PS4)

Fumiruiru to dziewczynka, którą w pierwszej części trylogii Utawarerumono, sprzed wielu lat, zajmowała się księżniczka Uturori. Powraca właśnie Utawarerumono: The Two Hakuoros (PS4), gdzie możemy wcielić ją do drużyny.

W obecnej części dziewczyna jest miłą, wyrozumiałą postacią oraz towarzyszką Kuon, z którą łączą ją siostrzane stosunki. Jej czarująca uroda często jednak sprowadza na nią kłopoty, co martwi również Kuon.

Akcja gry toczy się w świecie zamieszkiwanym przez hybrydy zwierzo-ludzkie, więc ślicznych panienek z uszkami i ogonkami tam nie brakuje. Tytuł jest trzecią odsłoną, wznowionej po wielu latach serii. Premiera odbędzie się 21 września br. na Playstation 4, PS3 i PS Vitę. Cena dla wszystkich platform ma być taka sama tj. 7344 jen (~250 zł). Pojawi się także Edycja Limitowana w cenie  9800 jen (~370 zł). Obecnie nie ma co liczyć na zachodnią premierę.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/utawarerumono-two-hakuoros-adds-playable-fumiruiru


02. Kruczowłosa Velvet z Tales of Berseria (PS4) w japońskiej reklamie TV 

Bandai Namco, w japońskiej telewizji, upubliczniło właśnie jeszcze jeden spot reklamowy gry Tales of Berseria (PS4). Tym razem poświęcony został całkowicie głównej bohaterce gry - Velvet i jej demonicznej naturze. 

Poniżej także zwiastun przedstawiający kolejny zestaw kostiumów DLC. TUTAJ natomiast znajdziecie nowe obrazki m.in z kostiumem Mieu dla Laphiceta.

Akcja tej odsłony znanej serii jRPG-ów toczy się w tym samym świecie, co Tales of Zestiria (PS4) tylko w odległej przeszłości. Japońską premierę gry wyznaczono na 18 sierpnia br. Zachód otrzyma grę na PlayStation 4 i PC w początkach 2017 roku.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/tales-berseria-velvet-japanese-tv-spot


03. Protagonista, Makoto i Yusuke prezentują swoje drużynowe ataki. Reklama TV z Makoto

Atlus opublikował kolejną porcję zwiastunów prezentującą w akcji postacie z Persona 5 (PS4). Tym razem swoje widowiskowe All-Out Ataki zaprezentują: główny bohater, Makoto oraz Yusuke w lisiej masce.

Samą Makoto Nijimę można zobaczyć też na spocie reklamowym poniżej. Ponadto pojawił się też materiał filmowy z Ryujim oglądającym kanał sportowy w TV. 

Gra w Japonii pojawi się już 15 września br. na konsolach PlayStation 4 i PS3. Do Europy dotrze 14 lutego 2017 roku. Na Starym Kontynencie produkcję ma wydać Deep Silver.

 

 

źródło newsa: http://gemat(...)gameplay

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/persona-5-makoto-japanese-tv-spot


04. Logy i młodziutka Escha pojawią się w Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4). Ponadto nowi bohaterowie

Wygląda na to, ze Gust zmienia nieco plany odnośnie Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4) i dodaje postacie z poprzednich trylogii serii. W grze zobaczymy więc również takich bohaterów jak Logix Fiscario oraz Escha MellierAtelier Escha and Logy: The Alchemists of Dusk Sky (PS3). Tylko że Escha jakoś dziwnie wygląda - jak 11 letnia dziewczynka. Pomysł w sumie nie nowy, bo już w Atelier Meruru dostawaliśmy młodą Roronę.

Poniżej kolejny zestaw bohaterów:

  • Caldo Rao - młody historyk z “Nation of Evidence”, którego celem jest stworzenie kalendarium. Spokojny i opanowany, lecz po pewnym wydarzeniu cierpi na fobię odnośnie kobiet.
  • Kirche Littel - 10 letnia alchemiczka, ze śnieżnej wioski Flocke. Najmłodsza osoba, która kiedykolwiek zaliczyła egzamin. Nad wiek rozwinięta, ale martwi ją fakt, że nie ma zbyt wielu dziecięcych przyjaciół.
  • Kai Holthouse - 25 lat.Wesoły marynarz mieszkający we Flussheim. Ciężko pracuje by miasto się rozwijało. Chociaż lubi swoją siostrzyczkę Meę, jej obecność uważa za coraz bardziej uciążliwą. Ma dobre relacje z Logym i lubi dobrze wypić.
  • Mea Holthouse - 12 lat. Siostra Kai i radosna chłopczyca prowadząca sklepik. Lubi łowić ryby, przez co często porzuca pracę. Przyjaciółka Eschy.  

Atelier Firis: The Alchemist of the Mysterious Journey (PS4) to 18 część alchemiczno-jRPGowej sagi. W drogę tym razem wyrusza młoda alchemiczka Firis Mistlud, wraz ze starszą siostrą Liane. Gra trafi do japońskiej sprzedaży 29 września br. na konsole PlayStation 4 i PS Vita.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/atelier-firis-adds-logy-11-year-old-escha


05. Pieniądze rządzą światem.  Nowy jRPG dla PS Vity od NIS - pierwsze obrazki

W najnowszym numerze japońskiego czasopisma Dengeki pojawiła się zapowiedź kolejnej gry jRPG akcji z przeznaczeniem dla PS Vity. Nosi ona tytuł The Princess is Money-Hungry (PS Vita) (w wolnym tłumaczeniu Skąpa Księżniczka), a tworzy ją wyjątkowo twórcza w tym roku firma NIS. Premierę w KKW wyznaczono na 24 listopada br. w cenie 5980 jen (~225 zł). Pojawiły się pierwsze obrazki, na których widać, iż również tutaj oprawa graficzna zostanie wykonana w stylu pixel-art.

Akcja gry toczy się w czasach, gdzie wszystkie zasoby są na wyczerpaniu, a rola kapitalizmu stale rośnie. To świat, gdzie dosłownie wszystko ma swoją cenę i wszystko można kupić np. władzę, sprawiedliwość oraz miłość. W tym mocno kapitalistycznym społeczeństwie pewna oszczędna księżniczka za pieniądze wynajmuje potwory, by zemścić się na nieuczciwych kredytodawcach. 

Każdy element gry związany jest z pieniędzmi. Pokonując wrogów otrzymujemy pieniądze, ale zamiast walczyć można ich też przekupić, nawet ostatniego bossa. Używanie ataków specjalnych również będzie nas kosztowało sporo grosza, podobnie zresztą jak cofanie czasu.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/nis-announces-action-rpg-princess-money-hungry-ps-vita


06. W Demon Gaze II (PS Vita) porandkujemy sobie z męskimi demonami

Kadokawa Games oraz Experience opublikowali nieco informacji o rozgrywce w ich grze dungeon-crawler jRPG - Demon Gaze II (PS Vita). Tytuł w Japonii ma pojawić się 13 października br. na PS Vitę. 

W grze pojawi się tzw. Maintenance Room w naszej bazie, gdzie będziemy mogli modyfikować posiadanego demona, zwiększając przy tym jego przychylność. Do tego potrzeba specjalnych kryształów, które znajdujemy w lochach gry. Modyfikacji dokonujemy poprzez znalezienie odpowiednich punktów na ciele demona, doprowadzając go przy tym do rozkoszy. 

Otrzymamy także system randkowania. W grze pojawią się różne momenty, podczas których zwiększamy naszą zażyłość z posiadanymi demonami, a przy okazji również ich statystyki. Co ciekawe na randkę można wybrać się nawet z męską postacią.

Akcja gry rozgrywa się teraz w państwie-mieście Asteria. Główny bohater - wychowanek sierocińca imieniem Signa zakłada grupę rewolucjonistów, by odnaleźć zaginioną matkę. W jego otoczeniu pojawią się również dwie dziewczyny - Muse i Prim.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/demon-gaze-ii-adds-maintenance-dating-systems


07. System emocji w Sword Art Online: Hollow Realization (PS4). Argo i Rain obecni w grze oraz nowe obrazki

Najnowsze wydanie japońskiego magazynu Dengeki przynosi nam wieści o "Emotion Void" - systemie komunikacji w grze Sword Art Online: Hollow Realization (PS4), opartym na emocjach. 

Emocje w grze pełnią kluczową rolę w rozwoju bohaterów i interakcji pomiędzy nimi. Symbolizują je niebieskie kółka na ekranie statusu, których wielkość zmienia się w zależności od relacji pomiędzy poszczególnymi postaciami. Ponadto na emocje bohaterek dodatkowo mają wpływ randki. W zależności od działań Kirito mogą pojawiać się unikalne uczucia. Same walki, a raczej nasze reakcje, również wpływają na rozmiar kółek.

Według zapowiedzi w grze pojawi się grywalna postać Argo, a także Rain ze Sword Art Online: Lost Song (PS4). Nowe obrazki m.in z humorystycznymi scenkami możecie obejrzeć TUTAJ.

Sword Art Online: Hollow Realization (PS4) jest kolejną grą action-jRPG umiejscowioną w mangowo-animowanym uniwersum Sword Art Online. W tej odsłonie akcja toczyć się będzie w nowym fikcyjnym tytule (virtual reality) MMORPG. Gra na całym świecie ma pojawiać się jesienią, aczkolwiek jak na razie tylko Japonia otrzymała pełną datę premiery. Do tamtejszej sprzedaży trafi 27 października br. w cenach: wersja PS4 - 7200 jen (~255 zł), PS Vita - 6100 jen (~215 zł).

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/sword-art-online-hollow-realization-adds-argo-emotion-void-communication-system


08. Oziębły Reiji Shinomiya na własnym zwiastunie z gry Akiba's Beat (PS4). Drugi zwiastun

Studio Acquire publikuje kolejne materiały wideo z bohaterami gry Akiba's Beat (PS4) - jRPG-a akcji, rozgrywającego się na terenie wirtualnej Akihabary. Tym razem dostaliśmy samotnego mężczyznę imieniem Reiji Shinomiya

Reiji ma 28 lat, jest wysoki i nosi okulary. Poszukuje kogoś w Akihabarze. Dołącza do grupy protagonisty, ale oficjalnie pracuje na własną rękę, a poza tym jest chłodny w obyciu. 

Wydawca opublikował także drugi, oficjalny zwiastun gry, gdzie pokazana została animowana czołówka, bohaterowie, niuanse rozgrywki oraz pojawia się muzyczny motyw przewodni - "Again" w wykonaniu ClariS.

Japońska data premiery gry została wyznaczona na 13 października br. w cenach 7200 jen (~275 zł) wersja PlayStation 4 i 6200 jen (~235 zł) wersja PS Vita. Natomiast na rynek amerykański gra trafi gdzieś na przełomie 2016/2017 roku. Zamówienia przedpremierowe zawierać będą: krążek muzyczny z siedmioma piosenkami bohaterów, album oraz zestaw kostiumów. 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/akibas-beat-reiji-shinomiya-character-trailer

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/akibas-beat-second-trailer 


09. Japońska reklama TV odnowionego Tokyo Xanadu dla PS4

Falcom przenosi swojego jRPG-a akcji - Tokyo Xanadu (PS Vita) z PS Vity na PlayStation 4, jako Tokyo Xanadu eX+ (PS4). Gra w Japonii trafi do sprzedaży już 8 września br. w cenie 6480 jen (~235 zł), najwyższa więc pora na jakiś zwiastun. Takowy wreszcie się pojawił, ale w formie krótkiego spotu TV. Mimo wszystko pozwala ona podpatrzeć jak gra wygląda i sprawuje się w ruchu.

Oryginalna gra została wydana w Japonii niecały rok temu. Rozgrywa się we fikcyjnym mieście Morimiya na obrzeżach Tokio, będącym polem działania dla grupki licealistów, walczących z potworami z innego świata. Wersja PS4 ma działać w full HD i 60 klatkach i zawierać dodatkowy rozdział, rozgrywający się kilka miesięcy po wydarzeniach z przenośnej wersji. Ma być tak długi jak dwa pierwsze rozdziały oryginalnej historii. Pojawią się też historie poboczne dla każdej z postaci oprócz Kou. Dostaniemy też nowych bohaterów oraz poziom trudności "Calamity". 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/08/tokyo-xanadu-ex-first-japanese-tv-spot

Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony