Daniel Stroński Daniel Stroński 08.08.2016 19:05
Oto darmowy symulator małego kapitalisty AdVenture Capitalist
916V

Oto darmowy symulator małego kapitalisty AdVenture Capitalist

Od sprzedawania lemoniady przed domem do firmy wysyłającej pracowników w kosmos - oto ścieżka kariery, jaką przemierzymy w AdVenture Capitalist (PS4). Uznany na pecetach clicker zmierza na PlayStation 4.

W AdVenture Capitalist (PS4) dążymy do tego, by zarobić jak najwięcej pieniędzy. W tym celu spróbujemy swoich sił w przeróżnych branżach, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do prostego klikania i wybierania nowych przedsięwzięć oraz managerów z długich list dostępnych pozycji. Bo pieniądz robi pieniądz... nawet kiedy gra jest wyłączona!

Czym jest popularny na smartfonach i pecetach gatunek "clickerów"? W grach tego typu zarabiamy pieniądze przez klikanie i wykupowanie ulepszeń, zwiększających przychody z takiego klikania lub... klikających za nas. Sensu w tym wiele nie ma, ale proste zasady wciągają, a do tego gra będzie dostępna za darmo w modelu free-to-play. Rekomendacją mogą być oceny na Steamie, gdzie na ponad 30,000 opinii, aż 90% to pozytywy.

Gra będzie dostępna na PS4 od przyszłego wtorku, jednak na razie zapowiedziano ją wyłącznie na amerykańskim blogu PlayStation. Czekamy na konkrety w kwestii wydania europejskiego.

Źródło: PlayStation Blog US

Tagi: AdVenture Capitalist galeria playstation 4 wideo