Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 02.08.2016 12:56
ARK: Survival Evolved łączy się z ARK: Survival of the Fittest, prace nad konsolową wersją wstrzymane
411V

ARK: Survival Evolved łączy się z ARK: Survival of the Fittest, prace nad konsolową wersją wstrzymane

Odpowiedzialne za ARK: Survival of the Fittest (PS4) i ARK: Survival Evolved (PS4) studio Wildcard ogłosiło wczoraj dość niespodziewaną informację. Premiera obydwu gier na PlayStation 4 została wstrzymana ze względu na kolejną ewolucję projektu.

Sprawa dość zawiła. ARK: Survival of the Fittest (PS4) to poboczna gra w stosunku do ARK: Survival Evolved (PS4). SotF w założeniu jest wieloosobową grą free-to-play, w której aż 72 graczy trafia na arenę, gdzie walczy o przetrwanie w morderczym środowisku. Tytuł nie został przyjęty specjalnie ciepło, będąc średnio oceniany na Steamie, średnia graczy online oscyluje w granicach 900 osób. Produkcja miała pojawić się na PlayStation 4 pod koniec lipca.

Studio Wildcard ogłosiło, że ARK: Survival of the Fittest (PS4) zostanie scalone z ARK: Survival Evolved (PS4), przez co produkcja wersji konsolowej SotF i SE jest obecnie wstrzymana. Na konsole trafi dopiero finalna wersja gry, czyli paczka, w której znajdziemy obydwie produkcje scalone w jeden. Kiedy? Nie wiadomo. Jako przyczynę opóźnienia podaje się chęć rozszerzenia wsparcia dla modyfikacji graczy.

Źródło: http://www.inquisitr.com/3373237/ark-survival-of-the-fittest-merging-back-with-survival-evolved-console-development-on-hold/

Tagi: ARK: Survival Evolved ark: survival of the fittest playstation 4 Studio Wildcard