Daniel Stroński Daniel Stroński 01.08.2016 16:52
Batman od Telltale ma multiplayera do 12 osób, ale... lokalnie na jednym telewizorze
846V

Batman od Telltale ma multiplayera do 12 osób, ale... lokalnie na jednym telewizorze

O trybie wieloosobowym Crowd Play w Batman - The Telltale Series (PS4) dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu, ale pobieżny opis pozostawił wiele pytań. Twórcy postanowili omówić jego szczegóły. Jest dziwnie.

Batman - The Telltale Series (PS4) będzie trzymało się typowego dla studia schematu - singleplayerowa historia podzielona na odcinki, które będą wypuszczane co... no, będą jak będą, to w końcu Telltale. Tym razem zajmą się historią Batmana, a właściwie Bruce'a Wayne'a, bo deweloper chce się skupić na człowieku za maską.

Studio ma jednak nowy pomysł. Dostaniemy dodatkowy tryb Crowd Play, dzięki któremu gracze będą mogli śledzić nasze poczynania i mieć wpływ na wybory. Przewidziano tu dwa sposoby - ankiety wśród widzów i wgląd w wyniki, ale ostateczna decyzja należy do gracza, lub zwyczajnie głosowanie i większość zwycięża. Tylko co w sytuacjach, kiedy na wybór mamy dosłownie kilka sekund?

Na oficjalnej stronie dewelopera zaktualizowano wpis, dokładniej wyjaśniając zasady działania Crowd Play. Po pierwsze, widzów może być maksymalnie dwunastu, zaczynając od czwórki chętnych. Śledzić taką grę można z poziomu telefonu, smartfona, PC-ta czy czegokolwiek posiadającego przeglądarkę internetową. Posiadanie gry nie jest wymagane, ale będzie trzeba założyć swoje konto Telltale. Ale to nie wszystko.

Telltale Games poleca grać... na jednym ekranie. Smartfon ma służyć bardziej do dokonywania wyborów niż oglądania rozgrywki. Taki buzzer z Buzza. Wszystko to z powodu niedużego czasu na dokonanie decyzji, a lagi związane ze streamowaniem byłyby bardzo niewygodne.

Jako mały dodatek - niech będzie. Ale jeśli gramy w pokoju pełnym znajomych, dlaczego nie mogą nam powiedzieć na głos, co chcą, żebyśmy zrobili? Krzyknąć, zrobić głosowanie przez podnoszenie rąk, cokolwiek. Tak czy inaczej, oto Crowd Play. Napiszcie, co o tym sądzicie.

Pierwszy odcinek Batman - The Telltale Series (PS4) będzie dostępny od jutra, 2 sierpnia. Przypominamy, że zamawiając przedpremierowo jeszcze dzisiaj, gratis otrzymacie The Wolf Among Us (PS4).

Źródło: https://telltale.com/news/2016/07/introducing-crowd-play/

Tagi: Batman - The Telltale Series playstation 4 Telltale Games Warner Bros. Interactive