SKLEP
Daniel Stroński Daniel Stroński 20.06.2016 10:40
Mega Man bez duszy - pierwsze recenzje Mighty No. 9
656V

Mega Man bez duszy - pierwsze recenzje Mighty No. 9

Kenji Inafune stworzył kickstarterową zbiórkę, by spełnić marzenie graczy i dostarczyć duchowego spadkobiercę serii Mega Man. Czy Capcom miało słuszność w nieruszaniu tej marki? Recenzje wypadły różnie.

Mighty No. 9 (PS4) zebrało na kickstarterze czterokrotność wymaganej sumy - oto jak bardzo gracze chcieli powrotu Mega Mana. Do Sieci trafiły pierwsze recenzje gry i zdania są podzielone.

Największe zarzuty wobec gry dotyczą słabej oprawy graficznej i zwyczajnej nudy na poziomach, w których nie czuć ducha dawnych Mega Manów.

Mighty No.9 to dobry oldschoolowy platformer. Nie wymyśla niczego nowego, ale to wciąż wyjątkowa gra, choć nie ustrzegła się problemów warstwy technicznej.

  • IGN - 5,6/10

Mimo swojego rodowodu, Mighty No.9 zdaje się nie wiedzieć, co bawiło w serii Mega Man czy w platformówkach 2D w ogóle. [...] Nie ma tu ducha Blue Bombera i, co gorsze, gra nie ma własnego charakteru. W efekcie mamy do czynienia z podszywającą się grą drugiej kategorii niż rzeczywistym duchowym spadkobiercą Mega Mana.

Poniżej premierowy zwiastun gry. Europejska premiera Mighty No. 9 (PS4)  w ten piątek, 24 czerwca.

Źródło: wymienione serwisy, YouTube (spikechunsoft)

Tagi: Abstraction Games Deep Silver kickstarter mighty no. 9 playstation 3 playstation 4 playstation vita wideo