Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 29.04.2016 16:25
Twórcy The Division walczą z nieuczciwymi graczami
798V

Twórcy The Division walczą z nieuczciwymi graczami

Jeżeli gracie w Tom Clancy's The Division (PS4) to z pewnością nie raz słyszeliście o tak zwanych exploitach, czyli błędach, które można wykorzystać dla własnej korzyści. Do tej pory ich używanie nie było specjalnie karane, jednak wkrótce się to zmieni. 

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie gry, deweloperzy Tom Clancy's The Division (PS4) postanowili nieco zmienić podejście do użytkowników korzystających z exploitów. Twórcy podkreślają, że żadne testy czy symulacje nie pozwolą odtworzyć wszystkich możliwych warunków i ich kombinacji, które mogą wystąpić u jednej z kilku milionów osób, dlatego przy większych aktualizacjach błędy mogą się pojawiać. 

Żeby nikt nie mógł tłumaczyć swojego zachowania niewiedzą, bugi uznane za "nielegalne" zostaną przedstawione na wszelkich kanałach komunikacyjnych takich jak oficjalne forum, Twitter czy Facebook. Za ich używanie gracze mogą spodziewać się odebrania wszystkiego co zdobyli dzięki exploitom, a przy powtarzającej się sytuacji nawet permanentnego zablokowania konta. 

Oczywiście twórcy wciąż będą starali się łatać wszelkie niedoróbki tak szybko jak to możliwe, jednak walka z nieuczciwością graczy jest dla nich równie ważna. 

Zgadzacie się ze zdaniem deweloperów, czy uważacie, że to ich wina, że jakiekolwiek błędy się pojawiają i nie mają prawa karać za ich wykorzystywanie? 

Źródło: http://tomclancy-thedivision.ubi.com/game/en-GB/news/detail.aspx?c=tcm:154-248717-16&ct=tcm:148-76770-32

Tagi: playstation 4 the division ubisoft montrel