Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 22.04.2016 17:13
Kupujesz na Allegro konta PSN z grami? Możesz zostać przesłuchany przez policję
6902V

Kupujesz na Allegro konta PSN z grami? Możesz zostać przesłuchany przez policję

Za pośrednictwem Allegro można kupić „za złotówkę” konta Steam lub PSN z grami. Abstrahując od moralności procederu, do „szczęśliwych nabywców” zaczęła pukać polska policja.

Jak donosi, zajmująca się sprawami prawnymi, strona bezprawnik.pl, dotarła do nich wieść, że nabywca kont z grami został wezwany przez policję w celu złożenia wyjaśnień.

Napisał do nas jeden z czytelników Bezprawnika, który twierdzi, że w minionym tygodniu został wezwany na posterunek w związku z procederem kupowania na Allegro kont usług takich jak Steam czy Playstation Network. Postępowanie policji wymierzone było wprawdzie w sprzedawców, a samego bohatera niniejszego wpisu przesłuchano jedynie w charakterze świadka. Z doświadczenia wiemy jednak niestety, że od przesłuchania w charakterze świadka do postawienia zarzutów droga wcale nie jest aż tak daleka, jak mogłoby się wydawać.

Z relacjonowanych słów czytelnika wynika, że policja stawia sprzedawcom zarzuty naruszenia praw autorskich, lecz w celu zebrania materiału dowodowego w charakterze świadka wzywani są kupujący konta z zainstalowanymi grami.

Jak wiemy, oprogramowanie wyłączone jest spod parasola ochronnego dozwolonego użytku i z tego też względu teoretycznie odpowiedzialność prawną mogą ponosić także nabywcy takich kont. Skoro sprawą zajmuje się policja, to sprawa jest dodatkowo nieprzyjemna, gdyż w rachubę chodzą przepisy karne dotyczące naruszenia praw autorskich, które niosą za sobą zawsze nieprzyjemne konsekwencje.

Autorka tekstu wyjaśnia następnie, że zależnie od interpretacji procesu technicznego mogą zostać postawione zarzuty. Choć nie jest pewna, czy taka sytuacja miałaby miejsce, nie jest to wykluczone.

Źródło: https://bezprawnik.pl/konto-steam-allegro-policja/

Tagi: bezprawnik.pl playstation 4 playstation network