Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 15.04.2016 16:33
Zysk ze sprzedaży cyfrowych gier wkrótce dorówna temu z fizycznych wydań
433V

Zysk ze sprzedaży cyfrowych gier wkrótce dorówna temu z fizycznych wydań

Przez lata gry kojarzyły się z pudełkami, w których umieszczone były płytki, instrukcje i poradniki. Od pewnego czasu coraz rzadziej spotykamy te dwa ostatnie elementy, a czasami w opakowaniu znajdziemy jedynie kod na zakupiony tytuł. Według firmy GameStop gracze coraz chętniej sięgają po wydania cyfrowe. Więcej szczegółów w newsie. 

Elektroniczne zakupy mają całe mnóstwo zalet, jednak najważniejszą z nich jest wygoda. Kilka kliknięć i po paru godzinach wybrana produkcja ląduje na naszym dysku. Opadają takie czynności jak czekanie na kuriera, jazdy po galeriach handlowych czy nawet wkładanie płytki do stacji. 

Jak można zobaczyć na powyższej grafice ilość zysku wygenerowanego przez cyfrową sprzedaż stale rośnie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wzięto pod uwagę samych gier, ale także wszelkie dodatki, rozszerzenia i przepustki sezonowe. Wydania elektroniczne z pewnością staną się kiedyś standardem, jednak nie w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/04/15/digital-game-earnings-will-catch-up-with-physical-games-by-2019-according-to-gamestop/

Tagi: cyfrowa dystrybucja GameStop