Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 14.04.2016 21:33
Niezależna produkcja Shovel Knight sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy
475V

Niezależna produkcja Shovel Knight sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy

Jak widać nie tylko wysokobudżetowe tytuły wydawane przez ogromne korporacje potrafią generować tak dużą sprzedaż. Yacht Club Games stworzyło grę, która nie tylko postawiła na retro oprawę, ale także przywróciła grywalność dawnych lat. 

Twórcy pochwalili się dziś, że Shovel Knight (PS4) rozeszło się w ogromnej jak na tak niewielką produkcję liczbie 1.2 miliona egzemplarzy,a ponad 200 tysięcy z nich to wydania pudełkowe. Poniżej możecie zobaczyć diagram, który przedstawia sprzedaż na poszczególnych platformach.

Jak możecie zauważyć konsole Sony nie miały ogromnego udziału w tym sukcesie, jednak w większości jest to spowodowane tym, że gracze PC-towi otrzymali Shovel Knight (PS4) na rok przed konsolowcami. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w tę produkcję i nie do końca jesteście pewni co o niej sądzić, to może przekona Was nasza recenzja, w której ten tytuł otrzymał świetną ocenę 9.5/10. 

Źródło: http://gamasutra.com/blogs/DavidDAngelo/20160414/270282/Feat_Unlocked_One_Million_Copies_of_Shovel_Knight_Sold.php

Tagi: playstation 4 shovel knight yacht club games