Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 14.04.2016 12:04
Codemasters powraca do dawnej chwały
884V

Codemasters powraca do dawnej chwały

Tworzące gry wyścigowe Codemasters, pierwszy raz od pięciu lat zyskało konkretny wzrost i profit, procentowo liczony w „dwucyfrowej liczbie”. Co uratowało firmę? DiRT Rally (PS4) i F1 2015.

O sprawie wypowiedział się Frank Sagnier, CEO Codemasters, wyjaśniając, że firma przez ostatnie kilka lat miała duże kłopoty przy przejściu na nową generację.

Przeszliśmy przez kilka ciężkich lat. Przejście na nowe maszyny nie było łatwe, przez ostatnie kilka skupialiśmy się nad tym, w czym jesteśmy dobrzy, podwajając wysiłki przy produkcji gier wyścigowych, zahaczając również o obszary, w których nie czuliśmy się zbyt pewnie. Zakończyliśmy fiskalny rok 2016 z dużym zyskiem, pierwszy raz od pięciu lat.

Zauważam też, że zaczynamy rosnąć. I mówimy tutaj o dwucyfrowych liczbach. To dobry czas dla firmy. DiRT Rally odniosło duży sukces, F1 2015 odniosło sukces, sprzedaliśmy 2,5 razy więcej kopii niż w zeszłym roku. Mamy wysokie morale, trudno nie mieć, kiedy robione gry stają się uznane. Pracownicy też są szczęśliwi, o akcjonariuszach nie wspominając.

DiRT Rally (PS4) jest obecnie bestsellerem, stając się drugą najlepiej sprzedającą się obecnie grą. Codemasters niedawno wchłonęło także pracowników dawnego Evolution Studios, twórców Driveclub.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/codemasters-back-on-track-after-posting-first-profit-in-five-years/0165458

Tagi: Codemasters dirt rally PlayStation 4