Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 16.04.2016 13:17
Japońska Przystań #19 - tygodnik o grach z KKW
613V

Japońska Przystań #19 - tygodnik o grach z KKW

Wielu złożyło już PS Vitę do grobu, a tu niespodzianka, na przełomie kwietnia i maja otrzymamy na tą konsolkę dwie zacne gry dungeon RPG. Jedną z nich jest z nagła zapowiedziany Ray Gigant (PS Vita). Zostając jeszcze przy handheldowych klimatach, prawdopodobnie szykuje nam się kolejna przenośna NeptuniaFour Goddesses Online: Cyber Dimension Neptune. Natomiast dla osób niecierpliwie oczekujących Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) mamy kolejną porcję zwiastunów, a fani bijatyk z chęcią pewnie obejrzą pierwsze zdjęcia z BlazBlue: Central Fiction (PS4). Miłego wiosennego tygodnia.

01. Krwiste dungeon RPG - Ray Gigant (PS Vita) zawita do nas już w maju. Pierwsze anglojęzyczne obrazki

Ray Gigant (PS Vita) to japoński dungeon RPG od Experience wydany w ojczyźnie jakiś czas temu na PS Vitę. Obecne są w niej również elementy visual novel. Co ciekawe tytuł pozwala śledzić walkę nie zza oczu, ale jakby zza pleców bohatera. W grze dostajemy dostajemy trzech bohaterów: Ichiyego Amakazę, Kyle'a Griffina oraz dziewczynę Nil Phineus. Bandai Namco postanowiło wydać u nas ten tytuł już w przyszłym miesiącu. Przy okazji zaserwowało nam gigantyczną galerię angielskich OBRAZKÓW. Wygląda na to, iż dostaniemy całkiem krwawą produkcję 

Fabuła nie jest specjalne skomplikowana. Gdzieś we współczesności Ziemię ponownie atakują gigantyczne stwory. Stawić czoła może im tylko pewien chłopiec obdarzony mocą. Cóż chyba wieści o śmierci Vity są na razie przedwczesne. W Europie z gigantami powalczymy już 3 maja br. Tytuł kompatybilny z Playstation TV.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/ray-gigant-launches-may-west-first-english-screenshots


02. Skąpo ubrane dziewczyny na najnowszych zwiastunach One Piece: Burning Blood (PS4)

Animowaną i mangową serię One Piece o przygodach piratów i ich kapitanie w słomkowym kapeluszu - Luffim, którego wszyscy zainteresowani pewnie kojarzą. Wielbiciele wciąż czekają na kolejną grę z nim i jego załogą - One Piece: Burning Blood (PS4). Tym razem by podtrzymać zainteresowanie Bandai-Namco postanowiło opublikować aż trzy materiały wideo, wypełnione pannami w strojach kąpielowych tj. Perona i jej "koleżanki". Część tych wdzianek będzie dostępna dla osób, które złożyły zamówienia przedpremierowe. Ponadto zobaczymy również Luffiego w grywalnej formie Gear Fourth, przygotowanej specjalnie dla pre-orderowców. 

Japońską datę premiery wyznaczono na 21 kwietnia obecnego roku, więc już za dwa tygodnie. Europa otrzyma tytuł 3 czerwca. Gra jest bijatyką, a jej ceny kształtują się tak: wersja PlayStation 4 - 7800 jen (~250 zł), PS Vita - (~220 zł).

PS. Pojawił się również materiał filmowy, prezentujący rozgrywkę na konsoli PS Vita. 

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/one-piece-burning-blood-trailers-show-japanese-download-version-first-print-bonuses


03. Hyperdimension Neptunia w klimatach fantasy? Już wkrótce to możliwe

Rok bez nowej Neptunii jest rokiem straconym. Miesiąc temu Compile Heart skromnie wspomniało iż pracują nad takim tytułem jak: Four Goddesses Online: Cyber Dimension Neptune. Tym razem twórcy bardziej uchylili rąbka tajemnicy i powiedzieli nieco więcej o grze. Produkcja zostanie osadzona w świecie fantasy i będzie jRPG-em akcji. Zresztą pojawił się oficjalny obrazek, namalowany przez autora Tsunako, przedstawiający cztery znane nam boginie w klimatycznych kostiumach. Neptune to Holy Knight, Noire - Black Knight, Blanc - Priest a Vert - Enchanter. Wbrew plotkom nie będziemy mieli do czynienia z odsłoną  online, ale wątek sieciowy i tak pełni ważną rolę.O to co zdradził na temat swojego dzieła producent wykonawczy serii Norihisa Kochiwa:

 • Tym razem gra skupi się na przedstawieniu przygód naszych bohaterek w klimatach fantasy.
 • Wbrew obecnemu "Online" w tytule gra nie jest tytułem sieciowym. Odnosi się po prostu do przygód Neptune i jej koleżanek w świecie MMORPG.
 • Akcja tytułu kręci się wokół tematu 4 Godesses Online, sieciówki uwielbianej przez Vert. Jednak sama Vert nie będzie protagonistką, aczkolwiek pełni jedną z kluczowych roli w grze.
 • Początkowo boginie nie będą sojuszniczkami, ale z czasem (dość wcześnie) się nimi staną.
 • W grze pojawią się nowe postacie, które zostaną początkowo potraktowane jako wrogie. Jak jednak jest naprawdę?
 • Gra jest gotowa w około 30 procentach. Okienko wydawnicze wstępnie zaplanowano na tegoroczną zimę.

Platforma docelowa również nie została ogłoszona. Najprawdopodobniej będzie to PS Vita, bowiem na nią jak do tej pory wychodzą wszystkie spin-offy serii. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/first-four-goddesses-online-cyber-dimension-neptune-details


04. Loliconowe Genkai Tokki: Seven Pirates (PS Vita) z japońską datą premiery

Genkai Tokki: Seven Pirates (PS Vita) to nowa gra jRPG od Compile Heart z dziewczynką - piratką w roli głównej i dziewczynami-potworkami, gdzie masujemy biusty bohaterek by je powiększać. Gra ma pojawić się w Japonii jeszcze tego lata. Magazyn Dengeki podał właśnie oficjalną datę japońskiej premiery, która została ustalona na 4 sierpnia br. Platforma docelowa to PS Vita. Przy okazji pojawiły sie informacje o kolejnych postaciach:

 • Mimii - skrzynkowa monsterzyca (mimic), ukrywająca skarb,
 • Neko – monsterzyca z kocimi uszami,
 • Riviera  – monsterzyca polująca na Parute i jej towarzyszki,
 • Garnet - monsterzyca w okularach broniąca ruin,
 • Doroa - monsterzyca atakująca niezapowiedzianych gości.

Tytuł pojawi się w wersjach: pudełkowej (7344 jen, ~260 zł), cyfrowej (6480 jen, ~230 zł) oraz limitowanej (9504 jen, ~330 zł).

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/genkai-tokki-seven-pirates-launches-august-4-japan


05. Wielokrotnie odwlekana Chronos Materia (PS Vita) nigdy się już nie ukaże

Chronos Materia (PS Vita) to japoński RPG od twórców serii o alchemikach tj. Gust, przeznaczony dla PS Vity. Data premiery pierwotnie wyznaczona na wrzesień 2013 roku była wielokrotnie przekładana. Wreszcie jednak twórcy przyznali, iż projekt został porzucony i nie ma co wypatrywać kolejnej daty wydania. Oficjalnej przyczyny brak, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Szkoda

Chronos Materia z jednej strony miała być typową fabularną produkcją z KKW, jednak zawierającą prawie zapomniany dzisiaj patent, w postaci manipulacji czasem. Można było zmieniać bieg wydarzeń i cofać złe decyzje. Projekt był już właściwie na ukończeniu, a jego obrazki możecie obejrzeć w naszej GALERII

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/chronos-materia-gust-unreleased-ps-vita-rpg-officially-cancelled


06. Więzienny dungeon jRPG - Divine Prison Tower: Mary Skelter (PS Vita) otrzymał właśnie oficjalną japońską datę premiery

Divine Prison Tower: Mary Skelter (PS Vita) to gra dungeon-crawler RPG z elementami gore od Compile Heart, którego akcja rozgrywa się w przyszłości, w Japonii. We wrześniu roku 1999 nagle pojawiło się żywe więzienie - Jail, które pochłonąwszy wielkie miasto, wciąż rozwija się 666 metrów pod ziemią. Wraz z nim narodziły się stwory zwane Marchen, które porywają i więżą ludzi. Kilka dekad później główny bohater- chłopiec imieniem Jack i jego towarzyszka Alice, również zostają zamknięci, a ich celem staje się ucieczka. Żywe więzienie ma swoje potrzeby tj. jedzenie, seks i sen. Żeby z niego uciec musimy sprawić, by urosło ponad te 666 metrów.

Tytuł planowany jest na PS Vitę, a jego japońską premierę wyznaczono właśnie na 13 października. Gra będzie dostępna w wersjach: pudełkowej (7344 jen, ~250 zł), cyfrowej (6480 jen, ~220 zł) oraz limitowanej (9504 jen, ~325 zł). Limitka zawierać będzie krążek z muzyką i specjalną książkę (sądząc po cenie dość grubą). Ponadto kto złoży zamówienie przedpremierowe, otrzyma zestaw dodatków zwany “Sakura Shrine Maiden". Magazyn Dengeki ujawnił też imiona kolejnych bohaterek z zespołu Chishiki Girls Squad - Księżniczka Kaguya i Roszponka.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/mary-skelter-launches-october-13-japan


07. Czasopisma Dengeki i Famitsu o dalszych szczegółach odnośnie Utawarerumono: The Two Hakuoros (PS4)

Wydany kilka miesięcy temu w Japonii miks visual noweli oraz strategicznego jRPG - Utawarerumono: False Mask (PS4) odniósł spory sukces wydawniczy. W pierwszym tygodniu sprzedał się w ilości ponad 100 000 egzemplarzy, licząc łącznie wersje na wszystkie konsole Sony. Akcja gry toczy się w świecie zamieszkiwanym przez hybrydy zwierzo-ludzkie, więc ślicznych panienek z uszkami i ogonkami tam nie brakuje. Tytuł był drugą odsłoną, wznowionej po wielu latach serii.

Aquaplus już w zeszłym roku, zapowiedział ostatnią część trylogii - Utawarerumono: The Two Hakuoros (PS4), domykającą pewne wątki z części pierwszej wydanej ponad dekadę temu oraz kontynuującą opowieść z False Mask. Pojawi się np. Fumiriru, dziecko, którym zajmowała się przez pewien czas skrzydlata księżniczka Uturori w kraju Tusukuru. W części trzeciej będzie towarzyszką Kuon. Japońskie magazyny Dengeki i Famitsu napisały nieco o pozostałych postaciach, które znajdziemy w zakończeniu trylogii, w większości znane z części drugiej.

 • Oshutoru (Haku) – protagonista. Na prośbę umierającego Oshutoru, Haku zakłada maskę i zajmuje jego miejsce.
 • Nekone – wspiera Haku w wypełnianiu prośby jej zmarłego brata. Wini siebie za jego śmierć i zadręcza się tym.
 • Rurutie – zmężniała podczas walki przeciwko Haku. Zaczęła szanować zmarłych i sojuszników.
 • Atui – ukochana córka cesarza Shahhoro.

Producent gry, Naoya Shimokawa również dodał coś od siebie:

 • Gra jest ukończona w 70 procentach.
 • Jeśli doszłoby do przesunięcia premiery, opóźnienie wyniesie najwyżej 1-2 miesiące.
 • Obecna część podsumuje większość wydarzeń z całej trylogii. Nie wszystko jednak, by gracze nie znający poprzedniczek, mieli powód, by po nie sięgnąć.
 • W tytule zmieni się parę rzeczy, ale nie tak wiele, by rozczarować fanów.
 • Opowieść rozpoczyna się tam, gdzie kończy poprzednia część
 • Nie będzie możliwości przeniesienia poziomów doświadczenia bohaterów z poprzedniej odsłony. 
 • Scenarzysta myślał też o "zerowej" odsłonie, gdzie główną rolę grałaby młoda Tusukuru.
 • Być może w przyszłości marka Utawarerumono będzie nadal rozwijana.

Premiera odbędzie się 21 września br. na Playstation 4, PS3 i PS Vitę. Cena dla wszystkich platform ma być taka sama tj. 7344 jen (~250 zł).

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/utawarerumono-two-hakuoros-starts-immediately-after-false-faces


08. Bohaterowie Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) w ogniu walki na anglojęzycznych zwiastunach. Prezentacja ponętnej Fiore i Victora

Japońska najnowsza odsłona serii gwiezdnych jRPG-ów - Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) od Tri-Ace już w sklepach, my na swoją wersję musimy poczekać jeszcze do początku lata. Square Enix nieco umila nam oczekiwanie publikując kolejne anglojęzyczne materiały wideo. Na pierwszym zobaczy walkę w czasie rzeczywistym, na wielką skalę, bowiem aż siódemka bohaterów daje łupnia kolejnym potworom. Pozostałe skupiają się bardziej na pojedynczych postaciach: kociej i półnagiej Fiore Brunelli oraz rycerzu Viktorze Oakville. Przy okazji mamy możliwość posłuchania angielskiego dubbingu. Cóż. twórcy nie odwalili takiej chały jak w przypadku SO4, ale zakładam, iż część osób i tak będzie kręciła nosem.

Japonia tytuł w wersji na PlayStation 4 otrzymała 31 marca, chętni zagrać na PS3 muszą poczekać do 28 kwietnia. Europa otrzyma jedynie edycję PS4, ale już 1 lipca br. Famitsu oceniło tytuł na mocne 34/40 (dwie dziewiątki, dwie ósemki).

PS. Pojawiły się zwiastuny krajoznawcze dwóch królestw w grze: Resulii i Langdauq.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/star-ocean-5-battle-trailer-victor-fiore-english-spotlight-videos


09. Olga, Sarai, Cathleen, Aaron jako nowi bohaterowie Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4)

Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) to kolejna odsłona znanej i wieloletniej serii jRPG-ów akcji, którą zapowiedziana jeszcze podczas targów TGS 2014. Akcja gry będzie toczyła się na wyspie "Sirens Island", w archipelagu South Gria, na Morzu Goethego. Otrzymamy własną kryjówkę "Driftng Village", którą można rozwijać poprzez ratowanie kolejnych rozbitków. Z czasem przyjdzie potrzeba jej obrony, którą niekoniecznie  musi prowadzić Adol. Głównego bohatera wciąż prześladuje sen z tajemniczą, niebieskowłosą dziewczyną - Daną, której losami również pokierujemy.

Najnowszy numer magazynu Dengeki prezentuje nam kolejną czwórkę bohaterów gry i obrazki z nimi:

 • Olga (zielonowłosa dziewczyna) - przyjaciółka Dany. Pracoholiczka, która nie oszczędza ani siebie ani innych. Często napomina Danę, ale po prostu się o nią martwi. 
 • Sarai (czarnowłosa dziewczyna) - przyjaciółka Dany i Olgi. Zazwyczaj spokojna i przyjacielska dziewczyna, ale kiedy trzeba potrafi pokazać pazury.
 • Cathleen (brunetka) - 29 letnia kobieta zajmująca się kowalstwem. Jej dziadek był znanym rzemieślnikiem w Imperium Romuńskim. Jest również zamieszana w katastrofę okrętu Lombardia. Po jej uratowaniu możemy tworzyć nową broń.  
 • Aaron (blondyn) - 36 letni żandarm z armii Imperium Romuńskiego. Ścigając groźnych przestępców znalazł się na statku Lombardia, który uległ katastrofie. Potrafi tworzyć narzędzia i stawiać budynki. Po jego uratowaniu możemy rozmontowywać broń i zbroje na pierwotne składniki.

Magazyn Famitsu natomiast zdradza bardziej ogólniejsze informacje o grze:

 • Nie zadecydowano jeszcze czy w scenariuszu Dany, będzie można kontrolować innych bohaterów poza nią, ale są momenty, gdy muszą działać wspólnie.
 • Dana i jej towarzyszki posiadają wysoki status w królestwie, w którym żyją. Publicznie nic je nie łączy, ale prywatnie są przyjaciółkami. 
 • Każdy rozbitek ma własny profil i scenki fabularne.
 • Rozbitkowie mogą gromadzić się tylko w Wiosce, ale członkowie wchodzący w skład drużyny zwiadowczej mogą rozbijać obozy poza nią. W nich również oglądniemy scenki rodzajowe.
 • W grze znajdziemy około setki typów różnego rodzaju ekwipunku.
 • Dana żyje w całkiem innym świecie, gdzie rządzi cywilizacja skrzydlatych ludzi.
 • W grze jest historia kryminalisty, którego ściga Aaron.

Tytuł pojawi się w Japonii na PS Vicie 21 lipca br. Oficjalną okładkę można obejrzeć poniżej. Posiadacze PlayStation 4 otrzymają go dopiero w 2017 roku. Pierwsze egzemplarze gry zawierać będą krążek CD z muzyką. Pojawi się również Edycja Limitowana.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/ys-viii-introduces-olga-sarai-cathleen-aaron


10. Japońska data premiery Tales of Berseria (PS4) ogłoszona. Trzeci oficjalny zwiastun gry

Tales of Berseria (PS4) to kolejna gra jRPG ze słynnej serii Tales od Bandai Namco. Akcja tego odcinka toczy się w tym samym świecie, co Tales of Zestiria (PS4) tylko w odległej przeszłości.

Bandai Namco podało wreszcie dokładną datę japońskiej premiery gry. Odbędzie się ona 18 sierpnia br. Składający przedpremierowe zamówienia mogą rzecz jasna liczyć na bonusy, jak np. zakulisowe rozmowy z aktorami podkładającymi głosy czy dodatkowa scenka w grze. Opublikowano też oficjalną okładkę gry. Znajdziecie ją TUTAJ wraz z paroma innymi zdjęciami. Terminu zachodniego debiutu (tylko wersja PS4) jeszcze nie podano.

Oficjalna cena gry dla wersji pudełkowej i cyfrowej jest jednakowa i wynosi 8200 jen (~290 zł) dla edycji PlayStation 4 oraz PS3. Zapowiedziano jednak dwa wydania specjalne zależne od dystrybutora:

 • Famitsu DX Pack, w cenie 11 852 jen (~410 zł), gdzie znajdziemy pluszowego Bienfu ("chowaniec" z gry), dwa plakaty A3 i sześć breloczków od ufotable oraz sześć stylowych oprawek na dokumenty.
 • LaLaBit Market Special Edition, w cenie 12 500 jen (~435 zł), gdzie znajdziemy dwie małe figurki Velvet i Laphiceta, krótkie opowiadanie oraz szkice scenariuszowe.

Pojawił się również zwiastun skupiający się na postaci pirata Aizena, bądź też Eizena. Podobne imię nosił brat Edny z poprzedniej części. Trudno jednak obecnie wyrokować, czy to z nim mamy do czynienia. 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/tales-berseria-launches-august-18-japan


11. MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies (PS Vita) z nową datą europejskiej premiery. Zawartość Edycji Limitowanej

MegaTagmension Blanc + Neptune VS Zombies (PS Vita) to zombiczo-szkolna wariacja serii Hyperdimension Neptunia od Compile Heart i Tamsoftu. Tym razem podobnie jak w Neptunii U mamy do czynienia z jRPG akcji, ale z silnie wyeksponowaną zabawą przez Sieć, w trakcie której wspólnie powalczymy z gigantycznymi przeciwnikami. Główna oś fabuły obraca się tym razem wokół postaci Blanc (White Heart), która kreci szkolny film. Niestety z jakiegoś powodu uczniowie zamieniają się w zombie. Jednak bez obaw, nasze CPU po uprzednim spuszczeniu solidnego łomotu, są w stanie przywrócić im ludzką postać

Jak wiadomo nastąpiły pewne komplikację i europejska data premiery została przesunięta. Opóźnienie jednak nie jest specjalne duże, bo tylko dwutygodniowe. Tytuł trafi więc do sprzedaży 13 maja br. Można już składać zamówienia na Edycję Limitowaną w której skład oprócz egzemplarza gry wejdzie:

 • figurka Blanc
 • oficjalny album
 • krążek ze ścieżką dźwiękową
 • dwustronna okładka
 • kolekcjonerskie pudełko

Cena za wspomniany zestaw wynosi niecałe 68 euro (~290 zł), czyli stosunkowo tanio jak na tak niszowy tytuł.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/megatagmension-blanc-neptune-vs-zombies-launches-may-13-europe

źródło newsa: http://store.iffyseurope.com/products/megatagmension-blanc-neptune-vs-zombies?variant=18381060423


12. Zamów przed premierą The Idolmaster: Platinum Stars (PS4) i zgarnij króliczy interkom bądź inny dodatek. Ponadto uszaty zwiastun promocyjny

The Idolmaster to seria gier muzyczno-rytmicznych z automatów arcade, powstała w 2005 roku, z elementami symulatora życia oraz zarządzania żeńskim zespołem muzycznym. Później przeniesiona także na konsole stacjonarne oraz przenośnie. Bandai Namco chce wydać grę  z tego cyklu również na PlayStation 4. Będzie to The Idolmaster: Platinum Stars (PS4), a japońską premierę zaplanowano na 28 lipca br. w cenie 8200 jen (~280 zł). Pierwsze egzemplarze zawierać będą specjalny motyw dla PS4 z 13 idolkami. 

Ponadto poszczególne sklepy oferują różnorakie dodatki za zakup u nich gry. Najciekawiej prezentują się chyba wirtualne, królicze uszy z wbudowanym interkomem, oferowane przez LaLaBit Market, które można obejrzeć na specjalnym promocyjnym zwiastunie poniżej. W pozostałych sklepach otrzymamy natomiast:

 • Amazon.co.jp – tapeta PC (765 Pro All-Stars)
 • Amiami – wizytownik oraz specjalną kartę 
 • Animate – zestaw 13 ozdobnych, sztucznych lizaków (765 Pro All-Stars), koszulka na dokumenty (wczesna rezerwacja) oraz notepad (wczesna rezerwacja)
 • Chara-Ani –  5 przypinek (Haruka, Chihaya, Miki, Takane, and Hibiki)
 • COMG! – QUO Card (Haruka oraz Miki)
 • Fammys – karta telefoniczna (Chihaya oraz Makoto)
 • Gamerz – makatka B2 (765 Pro All-Stars), ściereczka z mikrofibry (wczesna rezerwacja)
 • Game Shop Takarajima – ściereczka z mikrofibry(Chihaya)
 • Imagine and Imagine WEB Shop – bardzo duży płócienny plakat (Miki)
 • Joshin – tapeta PC (Chihaya, Miki, oraz Makoto)
 • Loppi and HMV – wachlarz (765 Pro All-Stars)
 • Neo-Wing – mousepad (765 Pro All-Stars)
 • Seagull – trzy przekrojowe plakaty B2 (Haruka, Chihaya, oraz Takane)
 • Seven-Net Shopping – dwie cyfrowe tapety (Miki, Takane, Hibiki / Haruka, Makoto, Yukiho)
 • Sofmap – makatka B2 (główny motyw gry)
 • Tora no Ana – makatka A3 (765 Pro All-Stars)
 • WonderGOO – duża makata  (Iori), futerał na okulary (Ritsuko) oraz ręcznik (Makoto)

źródło newsa: http://gemat(...)ccessory


13. Japońskie demo pikselowatego ClaDun Sengoku (PS Vita) dostępne już końcem kwietnia. W grze pojawią się postacie z gier Falcomu

ClaDun Sengoku (PS Vita) to rozpikselizowany retro-jRPG, kolejna odsłona serii zapoczątkowanej przez ClaDun (PSP) jeszcze na konsolce PSP. Przygotowywana przez Yoshihiko Todę dla PS Vity produkcja ma rozgrywać się w zniszczonym świecie Arcanus Cella, pogrążonym w wojnie. Gracze mogą stworzyć własną postać i broń dzięki "pixel-based creation element". Pojawi się ponownie "Magic Circle", pozwalające podtrenować naszego bohatera. Dostępna też będzie zabawa przez sieć. W grze uświadczymy 7 profesji: Warrior, Aristocrat, Great Swordsman, Necromancer, Merchant, Sinful Priest oraz Sorcerer. Ogólnie rozgrywka polega na penetrowaniu i zaliczaniu kolejnych lochów. 

NIS zapowiedziało właśnie wypuszczenie dema gry. Na japońskim PS Store pojawi się już 28 kwietnia. Twórcy też zawarli współpracę z firmą Falcom, dzięki czemu w grze pojawią się grywalne postacie z takich produkcji jak The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II (PS3) oraz Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) tj. Rean, Alisa i Adol. Datę pełnej, japońskiej premiery tytułu wyznaczono na 26 maja.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/cladun-sengoku-demo-launches-april-28-japan-ys-viii-trails-cold-steel-collaborations-annouced


14. Jakie prezenty otrzymamy zamawiając Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book (PS4) przed premierą? Ponadto nowe materiały wideo

Atelier Sophie: The Alchemist of the Mysterious Book (PS4) to kolejna odsłona długiej i docenionej serii alchemicznych jRPG-ów, znanej jako Atelier. Tym razem pierwsza część nowego cyklu debiutuje również na PlayStation 4. Główną bohaterką jest młoda Sophie, usilnie próbująca rozwijać swoje rzemiosło alchemiczne, z niezbyt dobrym skutkiem. Towarzyszy jej dziewczyna zaklęta w księgę, której główna bohaterka, chce przywrócić ludzką postać. Akcja gry ma miejsce w świecie całkiem odmiennym, od znanego z poprzednich części.

Japonia miała swoją premierę jakiś czas temu, ale do Europy tytuł też przybędzie bardzo szybko bo już 10 czerwca w wersji PlayStation 4 i PS Vita (tylko cyfrowo). Rozpoczęły się właśnie zamówienia przedpremierowe, oto jakie prezenty oferują nam dystrybutorzy za ich złożenie:

 • Amazon - dodatkowe melodie oraz dwa motywy dla konsoli
 • pomniejsi wydawcy - dodatkowe melodie, kostium dla Plachty - Aqua Suit, zestawy użytecznych materiałów i przedmiotów oraz motyw dla PS4
 • PlayStation Store (przez pierwszy miesiąc) - dwa motywy dla konsoli oraz przedmioty wzmacniające statystyki postaci

Wspomniany kostium można sobie obejrzeć na nowych obrazkach z gry tj. TUTAJ. Ponadto otrzymaliśmy dwa anglojęzyczne zwiastuny objaśniające niuanse gry. 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/atelier-sophie-pre-order-bonuses-announced


15. Nowy zwiastun kryminału Eve: Burst Error R (PS Vita) pokazuje jak wygląda rozgrywka w grze

Pierwotnie visual novel Eve: Burst Error R (PS Vita) pojawiła się jeszcze w 1996 roku na PC. Teraz, po latach, odnowiona wersja trafi również na PS Vitę. Datę premiery wyznaczono na 28 kwietnia obecnego roku. Standardowa edycja dostępna będzie w cenie 7344 jen (~250 zł), limitowana - 8424 jen (~290 zł). Tytuł otrzyma oczywiście poprawioną grafikę, opcję przewijania tekstu, sylwetki postaci oraz scenki sytuacyjne zostaną cyfrowo stworzone od nowa. Tylko czy to usprawiedliwia tak wysokie ceny, nawet jak na japońskie warunki? Możemy sprawdzić to na kolejnym zwiastunie prezentujących dwójkę bohaterów gry i ich poczynania.

Fabuła jest kryminałem. Wydarzenia śledzimy oczami dwóch postaci: prywatnego detektywa Kojiro oraz Mariny - agentki rządowej. Każde z nich ma własną sprawę do rozwiązania. On musi odnaleźć zaginione dzieło sztuki, ona ochrania córkę japońskiego ambasadora. Pomiędzy obojgiem bohaterów przełączamy się dowolnie, bowiem pomimo odrębnych zadań, czasem potrzebne będzie spojrzenie na sprawę okiem drugiej osoby, a nawet jej pomoc. Wszytko coraz bardziej przybliża bohaterów do szokującej prawdy.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/eve-burst-error-r-trailer


16. System przesłuchań na najnowszych obrazkach z Black Rose Valkyrie (PS4)

Black Rose Valkyrie (PS4) to gra jRPG, której akcja będzie się toczyć w pierwszej połowie XX wieku, w alternatywnym świecie gdzie główny bohater -  Asahi Shiramine wraz z pięcioma wojowniczkami walczy z potworami, w które zamienia ludzi tajemniczy wirus. Niestety w grupie znajduje się zdrajczyni, inna za każdym razem, gdy rozpoczynamy rozgrywkę. Przypomina to taką produkcję, jak Lost Dimension (PS3). Poza tym to typowa opowieść, w militarnych klimatach. Dla rozgrywki ważny będzie system dnia i nocy.

Wydawca opublikował garść obrazków przedstawiających dwójkę postaci: dowódcę tajnej wojskowej agencji ACID - Taiki Shinohara oraz przełożoną Asahiego - Miyako Osatani. Większość jednak przedstawia tzw. system przesłuchań (interview system). Służy on do odnajdywania w naszej drużynie osób zarażonych Chimeraizmem (skłonnością do szału, wywoływaną przez wirusa). Jest to trudne, bowiem korzystanie z broni TCS, czasem wywołuje podobne objawy. Musimy więc też odróżnić prawdziwy Chimeraizm od rzekomego. Co jakiś czas zadajemy naszym podwładnym kilka pytań na temat innych osób w drużynie, a później szukamy nieścisłości, by znaleźć kłamcę i zdrajczynię. Nie zawsze musimy to robić sami, tylko poprosić o pomoc Kanę Hazuki. Wspomniane zdjęcia znajdziecie TUTAJ.

Wydawca Compile Hearts nie zasypuje gruszek w popiele i już wyznaczył datę japońskiej premiery na 30 czerwca br. Gra pojawi się jedynie na PlayStation 4 w wersjach: pudełkowej (7776 jen, ~280 zł) oraz cyfrowej (6912 jen, ~250 zł).

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/black-rose-valkyrie-details-interview-system


17. Gratka dla czytelniczek. Specjalne wydanie Root Letter (PS4) z damską torebką

Root Letter (PS4) to pierwszy, przygodowy tytuł z serii Kadokawa Game Mystery opartej na japońskiej kulturze i historii. W tym samym czasie premiera planowana jest także na Zachodzie. Produkcja zawierać ma również elementy symulacji i w założeniach będzie ludzkim dramatem, rozgrywającym się w prefekturze Shimane. Zadanie gracza to rozwikłać tajemnicę zniknięcia dziewczyny o imieniu Aya Fumino. Nim zaginęła pozostawiła jednak list, który trafił do naszych rąk po 15 latach. Za projekty postaci odpowiada Mino Taro (Love Plus).

Kadokawa Games wyda specjalny zestaw kolekcjonerski - Premium Box, który oprócz egzemplarza gry zawierał będzie:

 • damską torebkę Ayi Shimano obecną w grze (z magnetycznym zapięciem)
 • album (56 stron)
 • krążek CD z muzyką (30 utworów)
 • zestaw siedmiu listów

Kolekcjonerka ma kosztować 7800 jen (~270 zł). Platformami docelowymi mają być PlayStation 4 i PS Vita, a sam tytuł miał mieć światową jeszcze obecnej wiosny. Niestety gra najpierw zadebiutuje jednak w Japonii 16 czerwca br. w cenie 4800 jen (~160 zł).

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/root-letter-japanese-limited-edition-detailed


18. The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd Evolution (PS Vita) już niedługo otrzyma wersję demo

The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd Evolution (PS Vita) to odnowiona wersja tytułu jRPG, który pojawił się w 2007 roku na PC, a później również dostępny był na PSP i PS3. Zachód swoje pecetowe wydanie otrzyma dopiero w 2017 roku, a Japonia już 14 lipca br. otrzyma na PS Vitę poprawioną  i rozbudowaną edycję. Część trzecia zamyka całą trylogię, lecz nie ma potrzeby znać poprzedniczek, bowiem fabuła toczy się innym torem. Głównymi bohaterami są Kevin Graham i Ries Argent z Arterii, aczkolwiek pojawiają się również postacie z wcześniejszych rozdziałów. 

Gra pojawi się w wersji pudełkowej (5800 jen, ~200 zł) oraz cyfrowej (4800 jen, ~165 zł). By jednak gracze mogli sprawdzić czy warto wydawać pieniądze na grę wydawca postanowił wypuścić wersję demo. Na japońskim PS Store pojawi się już 25 kwietnia. Jak na razie nie jest znana jego zawartość.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/legend-heroes-trails-sky-3rd-evolution-demo-launches-april-25-japan


19. Pierwsze widoczki z konsolowej wersji bijatyki BlazBlue: Central Fiction (PS4)

BlazBlue: Central Fiction (PS4) jest grą ze znanej serii animowanych bijatyk 2D, która w zeszym roku debiutowała na automatach arcade. Tytuł zmierza jednak również na konsole PlayStation 4 i PS3, a magazyn Famitsu postanowił opublikować kilka zdjęć z tychże wersji. Tytuł w Japonii ma trafić do sprzedaży jeszcze tej jesieni.

Ponadto można już podejrzeć jakie tryby będą obecne w grze: Arcade Mode, V.S. Mode, Grim of Abyss Mode, Score Attack Mode oraz Speed Star Mode. W Story Mode natomiast prześledzimy długą opowieść w nieco przygodowym stylu, śledząc losy bohatera imieniem Ragna. Będzie to zwieńczenie całej “Story of the Azure” tworzonej od 2008 roku. Gościnnie natomiast wystąpi postać z serii Xblaze - dziewczyna imieniem Es, którą również zagramy.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/04/first-look-blazblue-central-fiction-ps4-ps3


O czym w trawie piszczy: 10 IV - 16 IV 2016 r.

NIEDZIELA:

PONIEDZIAŁEK:

WTOREK:

ŚRODA:

CZWARTEK:

PIĄTEK:

Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg