Daniel Stroński Daniel Stroński 11.04.2016 11:44
Twórcy Drivecluba, WRC i MotorStorma u jednego wydawcy - Evolution Studios łączy siły z Codemasters
988V

Twórcy Drivecluba, WRC i MotorStorma u jednego wydawcy - Evolution Studios łączy siły z Codemasters

W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że Sony zdecydowało się zamknąć Evolution Studios, twórców serii WRC i MotorStorm oraz Driveclub (PS4). Na ratunek przyszło Codemasters.

By brytyjski zespół odpowiedzialny m. in. za Driveclub (PS4) się nie rozpadł, Codemasters postanowiło przygarnąć Evolution Studios pod swoje skrzydła, co ogłoszono dziś na oficjalnym blogu wydawcy. Stanie się to jeszcze w tym miesiącu, 25 kwietnia, i daje ogromne możliwości. Jakie?

Evolution odpowiedzialne jest za serie MotorStorm i WRC, a na obecnej generacji zasłużyli się wyśmienitym Driveclub (PS4). Gry z logiem Codemasters zaś obejmują m. in. cykle F1, GRID i DiRT z niegdysiejszymi odsłonami Colin McRae Rally. Mając na pokładzie takich twórców, fani gier wyścigowych mogą już zacierać ręce.

Dotychczas pracujący w europejskim oddziale Sony Mick Hocking został nowym wiceszefem działu Product Developing w Codemasters i napisał, że nie może się już doczekać współpracy najlepszych twórców gier wyścigowych na rynku, którzy pracować będą zarówno nad nowymi IP, jak i istniejącymi markami jak DiRT, GRID, Micro Machines czy F1.

Tak, Micro Machines, nie użyto tu tytułu nie najlepszego duchowego spadkobiercy Toybox Turbos (PS3). Czyżby wielki powrót z okazji 30-lecia działalności Codemasters?

Źródło: http://blog.codemasters.com/community/04/codemasters-welcomes-the-team-from-evolution-studios/

Tagi: Codemasters Colin McRae Rall dirt Driveclub Evolution Studios Micro Machines motorstorm