Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 07.04.2016 15:00
Uda wam się uniknąć rozlewu krwi w nadchodzącym Vampyr?
655V

Uda wam się uniknąć rozlewu krwi w nadchodzącym Vampyr?

W nadchodzącym nowym IP od studia DONTNOD Entertainment, gracze będą stawiani przez wieloma ciężkimi wyborami. Śmierć w Vampyr (PS4) jest głównym tematem, jednak to od nas zależy ja wiele osób straci życie. Każda ze ścieżek będzie oferowała całkowicie inne doświadczenie.

Zabijanie nie jest jedynym sposobem na zdobycie punktów doświadczenia w Vampyr (PS4), jednak zdecydowanie jest najłatwiejszym ze wszystkich. Moralność wampirów była porusza już w wielu książkach, filmach i grach. Jeżeli postanowimy oszczędzać wszystkich niewinnych ludzi nasza rozgrywka stanie się znacznie trudniejsza, jednak czy twórcom uda się stworzyć jakąś nagrodę lub zamiennik, dzięki któremu gracze zdecydują się na taką ścieżkę? 

Jak wiemy, pokierujemy czynami byłego doktora, przemienionego w bestię wbrew jego woli, więc jest, lub przynajmniej była, to osoba, której główną motywacją jest ratowanie życia. Uśmiercanie niewinnych nie do końca pasuje do jego charakteru, jednak natura wampira może przejąć kontrolę nad czynami protagonisty. Historia będzie poruszać głębsze tematy, znajdziemy w niej rozważania na temat śmiertelności, ulotnej chwili, emocji, wszystkiego, co czyni nas ludźmi. 

Vampyr (PS4) zapowiada się na jedną z ciekawszych gier przyszłego roku, jednak ze wszelkimi werdyktami musimy poczekać do premiery, lub przynajmniej do pierwszych filmów pokazujących rozgrywkę. 

Źródło: http://www.examiner.com/article/not-killing-anyone-new-rpg-vampyr-is-hard-as-hell-says-dontnod-director

Tagi: Dontnod Entertainment playstation 4 Vampyr