Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 04.04.2016 16:43
Intergalaktyczny hip-hop prosto z PlayStation! Nadciąga ekranizacja „Ratchet i Clank”
609V

Intergalaktyczny hip-hop prosto z PlayStation! Nadciąga ekranizacja „Ratchet i Clank”

„Ratchet i Clank” – ekranizacja jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów – w Polsce na tydzień przed amerykańską premierą. W dubbingu, m.in. Maciej Musiał, Grzegorz Hyży, Jerzy Kryszak, Łukasz Nowicki i Mirosław Wieprzewski.

22 kwietnia, tydzień wcześniej niż w USA, do polskich kin trafi Ratchet i Clank. Filmowa wersja jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów to produkcja, o jakiej przez lata marzyli sympatycy gier – dopracowana jakościowo, wsparta wysokim budżetem i gwiazdorską obsadą dubbingową. W przeniesieniu konsolowego hitu z PlayStation na duże ekrany wzięli udział ojcowie cyklu z Insomniac Games, a o jakość animacji i dobrą zabawę widzów zadbali hollywoodzcy spece od produkcji familijnych, mający na koncie takie przeboje jak Artur ratuje Gwiazdkę i oscarowe Gdzie jest Nemo?.

W polskiej wersji dubbingowej w Ratcheta wcielił się Maciej Musiał. U boku gwiazdy serialu Rodzinka.pl metalicznym głosem robota Clanka przemówi Jerzy Kryszak (Odlot, Iniemamocni, Iron Man 3). Zaś humoru i kosmicznych wrażeń – jako Kapitan Qwark – doda produkcji Łukasz Nowicki (Avengers, Toy Story 3). Naprzeciw nich, po ciemnej stronie mocy, staną Waldemar Barwiński (polski Bilbo Baggins z trylogii Hobbit) jako postrach galaktyki – Prezes Drek oraz posiadający ogromne doświadczenie w dubbingowaniu gier – Mirosław Wieprzewski (m.in. PlayStation® All-Stars Battle Royale (PS3)) w roli złowrogiego Doktora Nefariousa. Obsadę polskiej wersji językowej dopełnia znany z programów X Factor i Mali Giganci – Grzegorz Hyży. Utalentowany muzyk zadebiutuje w dubbingu Ratchet i Clank jako robot Zed.

O czym opowie nam film? Po zdewastowaniu kolejnej planety, Prezes Drek wraz z armią posłusznych mu Blargów wyrusza na podbój nowych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów – Ratchet oraz Clank – mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, grupy śmiałków dowodzonych przez samozwańczego superbohatera – Kapitana Qwarka. Razem zrobią wszystko, by powstrzymać wrednego Prezesa przed podbojem malowniczej Galaktyki Solana. A przy okazji odkryją, czym są przyjaźń, honor i prawdziwa odwaga.

Co sądzi o filmie Maciej Musiał? 

Ten film naprawdę trzeba zobaczyć. ’Ratchet i Clank’ to półtorej godziny niezapomnianych wrażeń, wartkiej akcji, humoru i świetnych postaci. Ratchet wygląda jak połączenie lemura, wiewiórki i kota. To postać absolutnie kultowa – kosmiczny James Bond o charyzmie Hana Solo. Mierzenie się z postacią tego kalibru jest zawsze niebezpieczne, szczególnie że temat dotyczy tak wymagającego grona, jakim są gracze. Zapewniam jednak, że dałem z siebie wszystko.

 

 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: film Insomniac Games ratchet & clank