Daniel Stroński Daniel Stroński 04.04.2016 12:04
Pierwsze oceny Dark Souls III - jest rewelacyjnie, choć PS4 ma problemy
1606V

Pierwsze oceny Dark Souls III - jest rewelacyjnie, choć PS4 ma problemy

W czasach, gdy gry stają się coraz łatwiejsze, seria Dark Souls poszła w przeciwną stronę i oddała nam wyjątkowo trudne, ale i satysfakcjonujące doświadczenie. Jak ma się trzecia odsłona Soulsów? Do Sieci trafiły pierwsze recenzje.

Pozostał tydzień do europejskiej premiery Dark Souls III (PS4), ale w Internecie już pojawiają się pierwsze recenzje. Jak poradziło sobie From Software?

Recenzenci docenili przede wszystkim powrót wymagającej rozgrywki, świetnych bossów i pięknie, przemyślane lokacje. Słychać narzekania z powodu dużych podobieństw do poprzedniczek w pierwszych godzinach gry, a wersja na konsole Sony cierpi na spadki FPS-ów.

Oto pierwsze recenzje wersji na PS4:

Godne zakończenie trylogii Dark Souls, które przezwycięża poczucie deja vu nowymi mechanikami i świetnymi walkami z bossami.

Każdy zaznajomiony z serią gracz wie, że musi szykować się na ciągłe umieranie, lecz to tylko zachęca do stałego parcia naprzód i pokonywania kolejnych przeszkód. Bo na tym opierają się Soulsy - śmierci, uporze i triumfie. Żadna growa seria nie zbliżyła się do poziomu Dark Souls w tym aspekcie, a Dark Souls III znów to zrobiło.

*niższa ocena konsolowej wersji wyjaśniona spadkami liczby klatek, ale tylko poza walką

Dark Souls III w niektórych aspektach wierne jest schematom serii, ale w innych wypada gorzej niż poprzedniczki. [...]  Jeśli grasz w te gry dla wymagającego systemu walki i nawiedzania światów innych graczy, znajdziesz tu wiele zawartości, która dostarczy emocjonujących chwil i radości. [...] Grasz dla czystej frajdy z eksplorowania niebezpiecznych, szczegółowo zaprojektowanych lokacji pełnych sekretów do odkrycia i niekończących się ścieżek pobocznych? W takim wypadku pewnie dołączysz do mnie i trochę się zawiedziesz drogą, jaką obrał ten sequel.

Premiera Dark Souls III (PS4) w przyszłym tygodniu, 12 kwietnia.

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: Dark Souls III From Software pierwsze oceny playstation 4