Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.04.2016 10:30
[Aktualizacja] Final Fantasy XV potrzebuje 10 milionów by odnieść sukces
707V

[Aktualizacja] Final Fantasy XV potrzebuje 10 milionów by odnieść sukces

Square Enix mierzy wysoko z premierą Final Fantasy XV (PS4). Hajime Tabata nie unikał odpowiedzi gdy zapytano go o to, jak dobrze musi sprzedać się gry by można było ją traktować w kategoriach sukcesu.

[Aktualizacja]

Square Enix postanowiło doprecyzować słowa Hajime Tabaty. Wspomniane poniżej 10 milionów to ambicje zespołu deweloperskiego, który głęboko wierzy w efekty swojej pracy i chce osiągnąć taki wynik. Nie znaczy to, że 10 milionów potrzebne jest by gra się zwróciła.

[Oryginalna informacja]

10 milionów kopii w trakcie całego życia gry to poziom, w którym mierzy Square. Czy uda im się to osiągnąć to już całkiem inna sprawa. Niemniej, marketingowe plany i podejście do samej gry wskazują, że Japończycy nie mają zamiaru zostawiać Final Fantasy XV (PS4) samej sobie i będą mocno walczyć o jak najlepszą sprzedaż.

Same 10 milionów do drugi wynik w całej serii. Tę barierę do tej pory przekroczyło jedynie Final Fantasy VII (PS One), jednak tylko gdy podliczymy wydania na PC (dwukrotnie) i na smartfony. Sama piętnastka też raczej trafi na PC-ty. Z komentarzy płynących ze strony Square wynika, że jakiś czas po premierze na konsolach, wydana zostanie ładniejsza wersja korzystająca z nowszych bibliotek na PC. I może na mocniejszym PS4K. Kto wie.

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2016/03/31/final-fantasy-15-needs-to-sell-10-million-copies-to-succeed

Tagi: Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix