Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 26.02.2016 18:17
PlayStation to dom i przystań gier niezależnych
671V

PlayStation to dom i przystań gier niezależnych

Obserwując branżę, można zauważyć, że deweloperzy gier niezależnych naprawdę cenią Sony i PlayStation. Do grona zadowolonych ze współpracy dołączyli twórcy Stories: The Path of Destinies (PS4), dla których wybór "niebieskich" był wręcz oczywistością.

Od czasu pojawienia się Unreal Engine 4, coraz więcej deweloperów tworzy całkiem nieźle wyglądające gry niezależnie. Grę nadal jednak trzeba wydać, a jak wskazuje wywiad z Malikiem Boukhirą, współtwórcą studia Spearhead Games, PlayStation w świecie konsol wydaje się być naturalnym wyborem.

Tiny Brains, nasza pierwsza gra, była tytułem startowym PS4. Od tamtej czasu pogłębiliśmy naszą współpracę z Sony i muszę przyznać, ale mamy same dobra doświadczenia. Dlatego właśnie wybór PS4, jako docelowej konsoli dla Stories: The Path of Destiny, był rzeczą wręcz naturalną. Być może kiedyś wydamy produkcję na Xbox One, ale na chwilę obecną nie mamy takich planów.

Dodatkowo Boukhir potwierdził, że gra będzie działała w stabilnych 30 klatkach na sekundę. Stories: The Path of Destinies (PS4) to RPG akcji, który przedstawi nam baśniowy świat zaatakowany przez wrogie imperium, którym czoło stawi podniebny pirat Reynardo. Historia będzie kształtowana na bieżąco wraz z naszym postępowaniem w trakcie gry, a narracja ma przypominać zapisane w książkach bajki.

Źródło: http://wccftech.com/stories-dev-chose-ps4-great-relationship-wsony-investigating-xb1-ps4-runs-30/

Tagi: galeria PlayStation 4 Spearhead Games Stories: The Path of Destinies wideo