Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 26.02.2016 17:27
Jak działa tryb wieloosobowy w Salt and Sanctuary?
728V

Jak działa tryb wieloosobowy w Salt and Sanctuary?

Salt and Sanctuary (PS4) czyli Soulsy w 2D to temat kilkukrotnie poruszany wcześniej na naszym portalu. Dziś twórcy podali nam więcej szczegółów odnośnie tego, jak rozwiązane zostaną aspekty sieciowe gry. 

Jak przyznaje deweloper, tryb wieloosobowy to koszmar dla programisty, jedna z najtrudniejszych rzeczy do zaimplementowania na jakiejkolwiek platformie. Z tego powodu twórcy postanowili iść na kompromis i stworzyli mechanikę "najemników".

Na początek musicie wiedzieć, że sanktuaria w Salt and Sanctuary (PS4) to coś na obraz Snu Tropiciela z Bloodborne (PS4). Miejsce w którym można odpocząć i uzupełnić ekwipunek. Jest to również lokacja umożliwiająca rozmowy z postaciami niezależnymi, jednak te musimy najpierw znaleźć podczas rozgrywki i "odblokować". Jeśli uda nam się odnaleźć zarządcę najemników, to dzięki niemu będziemy mogli wynająć innego gracza do pomocy. Więcej wyjaśni Wam materiał wideo na końcu artykułu.

Tymczasem zajmiemy się drugim aspektem sieciowym, czyli PvP. W trakcie zabawy będziemy mogli zakupić "Jajko gniewu", które rozbite rozpocznie walkę z naszym niedawnym sojusznikiem. Co ciekawe, wyzwać na pojedynek można w każdej chwili, nieważne czy jest się w spokojnym, zacisznym miejscu, czy w środku potyczki z potężnym bossem. 

Wciąż nie znamy daty premiery Salt and Sanctuary (PS4), jednak twórcy obiecują podzielić się tą informacją już wkrótce. Póki co zapraszam do zerknięcia na poniższy zwiastun. 

 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2016/02/26/how-multiplayer-works-in-side-scrolling-souls-like-salt-and-sanctuary

Tagi: playstation 4 playstation vita RPG salt and sanctuary ska studios wideo zwiastun