Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 25.02.2016 18:29
Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na PS4
2001V

Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na PS4

Brakuje Wam porządnych gier z gatunku survival horror? Jeżeli liczyliście na nową produkcję od Capcomu, to niestety muszę Was zawieść. Tym razem dostaniemy remaster aż trzech części starej serii Resident Evil. 

Zacznijmy od produkcji, która swoją premierę miała najwcześniej i najwcześniej również pojawi się jej remaster, czyli Resident Evil 6 (PS4). W naszej recenzji wersja na PlayStation 3 otrzymała 6 oczek na 10, co nie jest szczególnie imponującym wynikiem, jednak takie minusy jak "średnia grafika" i "fatalna praca kamery" mogą zostać poprawione. Na tę produkcję poczekamy do 29 marca.

Resident Evil 5 (PS4) otrzymamy nieco później, premiera odbędzie w lecie. Jak opisują grę redaktorzy z IGN "intensywna, pełna akcji przygoda", co może nie jest najlepszą opinią jeśli chodzi o survival horror, jednak można wnioskować, że nie będziemy się nudzić. W tej części przeniesiemy się do Afryki walczyć z ludźmi zarażonymi specjalnym pasożytem.  Gra do sprzedaży trafi latem 2016 roku.

Resident Evil 4 (PS4) pierwotnie pojawiło się na PlayStation 2, później zostało odświeżone i przystosowane do technologii 7 generacji konsol, a tegorocznej jesieni trafi na PlayStation 4. Nasza przygoda rozpocznie się od wyprawy do Europy, gdzie jako tajny agent na służbach USA będziemy ochraniali rodzinę prezydenta. RE4 pojawi się jesienią 2016.

Odnowione wersje będą zawierały wszystkie dotychczasowe dodatki i rozszerzenia, zarówno te fabularne jak i mniejsze DLC w postaci strojów. Niestety, póki co wersje pudełkowe mają pojawić się jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za gry to 84 zł za jeden tytuł.

 

Źródło: http://www.capcom-unity.com/harrisony/blog/2016/02/25/action-packed-resident-evil-favorites-coming-in-2016

Tagi: Capcom galeria playstation 4 remaster Resident Evil Resident Evil 4 resident evil 5 Resident Evil 6 wideo