Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 23.02.2016 20:03
Minimalistyczne Risk of Rain trafi na obie konsole Sony
457V

Minimalistyczne Risk of Rain trafi na obie konsole Sony

Znamy już przybliżoną datę premiery wysoko ocenianego i świetnie przyjętego przez graczy PC-towych Risk of Rain (PS Vita). Dziwi jednak decyzja wypuszczenia tej produkcji na PlayStation 4. Czy taki tytuł ma rację bytu na potężnej konsoli?

Indyki na dobre zakorzeniły się w tej generacji i pomimo masy narzekań, nigdzie się nie wybierają. Z jednej strony to dobrze, Vita ciągle dostaje jakieś tytuły, hardkorowcy mogą od czasu do czasu odpocząć od wysokobudżetowych produkcji, a młodzi i utalentowani twórcy mogą poćwiczyć i rozwinąć swoje umiejętności, jednak niektóre produkcje straszą swoją stylizowaną na retro grafiką. 

O tym, że Risk of Rain (PS Vita) pojawi się na handheldzie Sony wiedzieliśmy już dawno, jednak dziś poznaliśmy nieco więcej szczegółów. Co najważniejsze, gra zostanie wypuszczona również na PlayStation 4, a co za tym idzie będzie wspierała opcje cross-buy i cross-play. Twórcy twierdzą, że prace nad portem są już na ukończeniu i premiery możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. 

Sama rozgrywka nie jest skomplikowana. Trafiamy na obcą planetę pełną potworów i niebezpieczeństw, a naszym jedynym zadaniem jest przeżyć jak najdłużej. Lokacje są generowane proceduralnie, więc każde podejście będzie się nieco różniło. Na wersji pod konsole Sony pojawi się automatyczny matchmaking, a także kooperacja lokalna do 4 osób na PlayStation 4. Więcej wyjaśni Wam zwiastun i zapewne wytłumaczy moje zdziwienie odnośnie wersji na dużą konsolę.

 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2016/02/23/procedural-platformer-risk-of-rain-is-coming-to-ps4-and-ps-vita

Tagi: