Patryk Jankowski Patryk Jankowski 18.02.2016 11:57
Ubiegły rok był kiepskim okresem dla gier muzycznych - infografika Rocksmith
516V

Ubiegły rok był kiepskim okresem dla gier muzycznych - infografika Rocksmith

Z opublikowanych statystyk wynika, że każdego dnia gracze wykonują 350 tysięcy kawałków w grze Rocksmith 2014 (PS4). Mimo wszystko nie można mówić o wielkim powrocie gier muzycznych analizując ich sytuację przez pryzmat ubiegłego roku.

W Sieci pojawiła się oficjalna infografika gry Rocksmith 2014 (PS4) od firmy Ubisoft, która powinna uzmysłowić graczom aktualną sytuację gier muzycznych.

Twórcy gry opublikowali zbiór informacji, wśród których do najciekawszych należy między innymi ta, iż w ciągu dnia gracze średnio wykonują około 352 tysięcy utworów. Co ciekawe, łączna liczba wykonanych utworów w ubiegłym roku to 128,766,269, a trzy najpopularniejsze piosenki to:  "RU Mine" Arctic Monkeys, "Blitzkrieg Bob" od Ramones oraz "Knockin' on Heaven's Door" Boba Dylana.

Przygotowywana w ubiegłym roku ofensywa gier muzycznych nie zakończyła się spektakularnym sukcesem. Warto w tym miejscu wspomnieć o słabych wynikach sprzedażowych konkurencyjnej produkcji Guitar Hero Live (PS4), co wpłynęło na decyzję o wstrzymaniu prac nad jej kontynuacją. 

Poniżej możecie zapoznać się ze wspomnianymi statystykami. Fakt, mogą zrobić wrażenie na postronnym obserwatorze, ale twórcy powinni wyciągnąć wnioski z ubiegłego roku i zastanowić się nad przyszłością gier muzycznych na nowej generacji konsol.

 

Źródło: http://blog.ubi.com/350000-songs-will-be-played-in-rocksmith-today/

Tagi: guitar hero infografika playstation 4 rocksmith 2014 Ubisoft