Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 15.02.2016 18:34
Capcom skasuje postępy z gry osobom, które nabyły Street Fighter V przed premierą
568V

Capcom skasuje postępy z gry osobom, które nabyły Street Fighter V przed premierą

Oficjalna premiera Street Fighter V (PS4) odbędzie się dopiero jutro, ale część graczy położyło już dłonie na kopiach za sprawą mniej uczciwych sprzedawców. Co na to Capcom? Wygląda na to, że szykuje się kasowanie postępów.

W dobie trzymania danych na dyskach sieciowych wszelkie postępy w grze są własnością poszczególnych firm, w tym wypadku Capcomu. Firma zapowiedziała już, że przed oficjalną premierą Street Fighter V (PS4) zostanie dokonany format i restart serwerów sieciowych, w efekcie czego wszelkie dane użytkowników, którzy nabyli grę wcześniej, zostaną skasowane. Potwierdziła to Laura Skelly z Capcomu.

Zdajemy sobie sprawę, że część sklepów sprzedała grę przed premierą, co jest niepokojące, gdyż konsumenci, którzy już grają, doświadczą pełnej utraty danych ze względu na zaplanowany restart serwerów tuż przed premierą.

Problem dotyczy chociażby angielskiej sieci sklepów CeX, która postanowiła udostępnić sprzedaż gry przed premierą, o czym szczęśliwi nabywcy pochwalili się za pośrednictwem Twittera.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/capcom-investigating-retailers-selling-street-fighter-v-ahead-of-release-date/0162585

Tagi: