Patryk Jankowski Patryk Jankowski 15.02.2016 11:07
Dlaczego w Tom Clancy's The Division zabraknie trybu split-screen?
1814V

Dlaczego w Tom Clancy's The Division zabraknie trybu split-screen?

Ubisoft w przyszłym miesiącu zadebiutuje ze swoją najnowszą, wieloosobową marką Tom Clancy's The Division (PS4). Tytuł koncentrujący się na współpracy i rozgrywkach w Sieci. Dlaczego jednak zabrakło w nim zabawy na podzielonym ekranie?

Przedstawiciele firmy Ubisoft zdecydowali się skomentować sprawę podzielonego ekranu, a raczej braku tego trybu, w grze Tom Clancy's The Division (PS4).

''Jednym z kluczowych powodów, dla których nie znajdziecie w The Division takiego trybu jest progresywna natura gry. Możliwość swobodnego przełączenia się pomiędzy singlem, kooperacją, a zabawą online w ramach jednej postaci, którą ciągle sobie ulepszasz, jest czymś, co chce się robić w pojedynkę. Bez przywiązania do innego gracza, na którego musicie czekać, aż on zechce wyjść.'' - tłumaczy Magnus Jansen, dyrektor kreatywny gry.

Zdaniem Ubisoftu zabawa na podzielonym ekranie z innym graczem siedzącym obok byłaby w sprzeczności z podstawowymi zasadami rozgrywki. Faktycznie, grający obok siebie mogliby być w jakiś sposób przypisani do siebie, co wpływałoby na pewne ograniczenia.

Tryb rozgrywki na podzielonym ekranie w ostatnich latach jest coraz mniej stosowany, a szkoda, bo niegdyś tego rodzaju zabawa przynosiła sporo radości, szczególnie w bijatykach, grach sportowych i bijatykach chodzonych. Najwyraźniej sposób takiej rozgrywki nie spodobał się twórcom gry Tom Clancy's The Division (PS4).

Czy Wy zgadzacie się ze stanowiskiem Ubisoftu w sprawie trybu rozgrywki na podzielonym ekranie w grach?

Źródło: http://gamingbolt.com/the-division-ubisoft-explains-the-lack-of-a-split-screen-feature

Tagi: Multiplayer playstation 4 tom clancy's the division Ubisoft