Patryk Jankowski Patryk Jankowski 15.02.2016 09:34
Doom z długą i wymagającą kampanią singlową, potwierdza Bethesda
878V

Doom z długą i wymagającą kampanią singlową, potwierdza Bethesda

Bethesda potwierdziła na Twitterze długość szczególnie oczekiwanej, najnowszej odsłony popularnej serii idSoftware. Doom (PS4), jak na liniową strzelankę, będzie miało stosunkowo długą i wymagającą kampanię jednoosobową, bo trwającą kilkanaście godzin.

Przedstawiciele firmy Bethesda potwierdzają na Twitterze, że studio idSoftware na potrzeby gry Doom (PS4) przygotowało trzynastogodzinną kampanię przeznaczoną dla jednego gracza. To całkiem dobry wynik, szczególnie patrząc przez pryzmat dzisiejszych strzelanin typu FPP.

Opublikowano stosowną odpowiedź na zapytanie jednego z fanów o długość gry na Twitterze. Jak widać, testerom ukończenie kampanii fabularnej zajmuje kilkanaście godzin, ale jak podkreślają przedstawiciele Bethesdy, wynik zależny jest w głównej mierze od poziomu trudności. Zakładając więc, że grali oni na normalnym poziomie, to rozgrywka na wyższych może potrwać jeszcze dłużej.

W dzisiejszych czasach tak długa kampania dla liniowej strzelaniny robi wrażenie. Dziś tytuły z tego gatunku raczej mają o wiele krótsze, nieangażujące graczy tryby jednoosobowe. Doom (PS4) to jednak zupełnie inna gra, marka innego kalibru, a dodatkowo twórcy przez wiele lat dopieszczali również tryb sieciowy, w którym gracze powinni spędzić kolejne godziny.

Premierę Doom (PS4) zaplanowano na 13 maja tego roku i w świetle tych słów absolutnie warto czekać na to długie i wymagające doświadczenie.

Źródło: http://www.vg247.com/2016/02/14/id-software-estimates-a-13-hour-doom-campaign/

Tagi: Bethesda doom id Software playstation 4