Patryk Jankowski Patryk Jankowski 11.02.2016 09:15
Jeden z głównych inżynierów PlayStation VR odchodzi z Sony
608V

Jeden z głównych inżynierów PlayStation VR odchodzi z Sony

PlayStation VR jest przygotowywane od wielu, wielu miesięcy i pracowało nad nim wielu utalentowanych inżynierów oraz programistów. Doktor Dave Ranyard był jednym z głównych projektantów gogli Sony. W Sieci pojawiły się informacje o jego odejściu z firmy.

Jeden z głównych projektantów potencjalnego sukcesu platformy PlayStation VR, doktor Dave Ranyard, oznajmił w oficjalnym oświadczeniu, że odchodzi z firmy Sony. Współtwórca gogli wirtualnej rzeczywistości japońskiej korporacji zdecydował się kontynuować swoją karierę na rynku VR, ale nie w powiązaniu z Sony.

Przed ogłoszeniem o odejściu z firmy, Dave Ranyard zajmował się projektami bazującymi na wirtualnej rzeczywistości w studiu Sony w Londynie. Pomagał On organizować prace wokół takich projektów, jak The Deep oraz The London Heist (PS4).

Ranyard będzie kontynuował przygodę z wirtualną rzeczywistością, ale jako niezależny projektant. Jego zdaniem rok 2016 będzie okresem przełomowym dla rynku i platform VR, toteż chce dalej w tym procesie uczestniczyć. Nie skreśla również samego Sony, z którym, jak twierdzi, mógłby w przyszłości współpracować na innych warunkach.

Cóż, należy zatem trzymać kciuki za jego pracę i projekty w przyszłości. Faktycznie, ten rok będzie znaczący dla rynku i urządzeń do wirtualnej rzeczywistości. Nadal jednak nie znamy ceny gadżetu PlayStation VR, a w Sieci pojawiają się tylko niekontrolowane przecieki na ten temat.

Źródło: http://www.gamasutra.com/view/news/265555/Leading_PlayStation_VR_developer_Dave_Ranyard_leaves_Sony.php

Tagi: Dave Ranyard playstation vr Sony wirtualna rzeczywistość