Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 10.02.2016 16:29
Japońskie Downwell trafi na konsole PlayStation
398V

Japońskie Downwell trafi na konsole PlayStation

Za sprawą oficjalnego japońskiego bloga PlayStation dowiedzieliśmy się, że świetnie oceniany i wychwalany indyk Downwell trafi zarówno na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Czym jest ta gra i dlaczego powinniśmy na nią czekać?

W Downwell, jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w bohatera który spadł do studni. Nie jest to oczywiście byle jaka studnia, tylko specjalna, losowo generowana i wypełniona zarówno przeciwnikami jak i skarbami reprezentowanymi przez czerwone kryształy. 

Zabawa polega na eksplorowaniu coraz głębszych i mroczniejszych części bezdennej studni i walce za pomocą najefektywniejszych i najlepiej punktowanych kombosów. Zamysł jest bardzo prosty, jednak nie dajcie się zwieść, Downwell sprawdzi Wasz refleks na wszystkie możliwe sposoby. Od czasu do czasu napotkamy sprzedawcę pozwalającego wydać część naszych zasobów na różnorakie ulepszenia, jednak zdecydowaną większość z nich zdobędziemy podczas rozgrywki.

Całość utrzymana jest w ciekawej i minimalistycznej oprawie, zarówno wizualnej jak i dźwiękowej. Mroczna muzyka świetnie pasuje do kolorystyki gry, która ograniczona została do trzech barw, czarnej, białej i czerwonej. 

 

Źródło: https://www.jp.playstation.com/blog/detail/2376/20160209-indies.html

Tagi: Devolver Digital downwell playstation 4