Patryk Jankowski Patryk Jankowski 10.02.2016 09:30
Scenarzysta Dragon Age dołączył do studia Beamdog
410V

Scenarzysta Dragon Age dołączył do studia Beamdog

David Gaider nie tak dawno rozstał się z firmą BioWare, gdzie pracował od wielu lat nad kolejnymi, wspaniałymi grami RPG, ot chociażby światem Dragon Age. Nie musiał długo szukać nowej pracy, bo zatrudniono go w studiu Beamdog odpowiedzialnym za Baldur's Gate.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, jakoby David Gaider, wieloletni współpracownik firmy BioWare, główny scenarzysta świata Dragon Age, odszedł ze swojego stanowiska. Nie musiał On długo szukać nowej pracy, bowiem znalazł niemniej interesujący etat w studiu Beamdog.

Scenarzysta takich gier jak Baldur's Gate 2, Star Wars: Knights of the Old Republic 2 oraz Dragon Age: Origins (PS3) zajmie się w firmie Beamdog nowymi projektami i obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego, o czym poinformowano już oficjalnie w Sieci na oficjalnej stronie studia.

''Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy współpracować w naszym studiu z tak popularnym scenarzystą, jakim jest David Gaider. Pierwotnie szukaliśmy kogoś na stanowisko starszego scenarzysty, ale gdy tylko skontaktował się z nami David, to z automatu daliśmy mu dyrektora kreatywnego i obdarzyliśmy zaufaniem.'' - czytamy w oficjalnym komunikacie Beamdog.

David Gaider zajmie się przyszłymi projektami firmy, ale na dzień dzisiejszy nie wiadomo, o jakie konkretnie gry chodzi. Studio ma w swoim portfolio dwie reedycje kultowego Baldur's Gate i od dłuższego czasu się mówi, że pracują nad pełnoprawną, trzecią odsłoną tej popularnej serii.

Źródło: http://www.pcgamer.com/former-dragon-age-lead-writer-david-gaider-joins-beamdog/

Tagi: Baldur's Gate III Beamdog BioWare David Gaider dragon age