Patryk Jankowski Patryk Jankowski 09.02.2016 11:39
Kultowy Matrix inspiracją dla filmowego Assassin's Creed
531V

Kultowy Matrix inspiracją dla filmowego Assassin's Creed

Michael Fassbender, odtwórca głównej roli oraz producent filmu na podstawie marki Assassin's Creed ujawnił, że główną inspiracją dla tego dzieła był Matrix, czyli kultowy film sprzed lat, który zdobył ogromną popularność w branży.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do filmowej adaptacji Assassin's Creed dobiegły końca. Dziś głos na temat filmu zabrał odtwórca głównej roli, Michael Fassbender, który otwarcie przyznaje, że wielką inspiracją podczas procesu produkcji była marka Matrix stworzona przez braci Wachowskich.

''Zawsze myślałem o „Matriksie” gdy mowa o tym tytule. Koncept pamięci DNA wykracza poza zwykły gatunek fantasy, ponieważ mamy coś, w co widownia może uwierzyć. Odbiór jest wtedy na innym poziomie.'' - komentuje Fassbender w rozmowie z Empire.

Charakterystyczny element, który może łączyć obie marki to motyw urządzenia przenoszącego użytkowników do innej rzeczywistości. W filmie Wachowskich bohaterowie przenosili się do Matrixa, czyli wirtualnej rzeczywistości starającej się naśladować prawdziwy świat. Z kolei w przypadku Assassin's Creed mowa o powrocie do genetycznych wspomnień w Animusie.

Matrix swojego czasu okazał się być niesamowitym sukcesem i podbił świat genialnym klimatem cyberpunku, scenami walki oraz świetnym scenariuszem. Jeżeli już twórcy Assassin's Creed mieliby się czymś inspirować, to najlepiej topowymi produkcjami na rynku. Film ma zadebiutować na rynku pod koniec roku, już 21 grudnia.

Źródło: http://www.empireonline.com/movies/news/michael-fassbender/

Tagi: Assassin's creed film matrix michael fassbender Ubisoft