Patryk Jankowski Patryk Jankowski 09.02.2016 11:03
Jakie będą gry na PlayStation 5?
3397V

Jakie będą gry na PlayStation 5?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka oczywista, ale były pracownik firmy Criterion Games uważa, że przede wszystkim postęp technologiczny ma sprawić, że wirtualne światy będą bardziej podatne na interakcję ze strony gracza.

PlayStation 5 to oczywiście nadal pieśń przyszłości, ale już teraz warto jest zadać sobie pytanie: jakie będą gry na kolejnej generacji konsol? Sprawę stara się wyjaśnić były współpracownik firmy Criterion Games, która odpowiada za znakomite wyścigi z serii Burnout (PS2). 

''Więc jak będą wyglądać gry na konsoli PlayStation 5? Na PlayStation 4 zobaczyliśmy w sumie pewną wierność przygotowanych światów, ale w przypadku kolejnego sprzętu trafimy do bardziej dynamicznych i o wiele bardziej interaktywnych lokacji, które będą bardziej wiarygodne w sposobie zachowania i interakcji.'' - tłumaczy Paul Ross w rozmowie z redakcję magazynu EDGE.

Oczywiście dzisiaj jest zbyt wcześniej, aby rozmyślać nad konsolą PlayStation 5, ale trzeba zastanowić się, jaki przeskok udało się zaliczyć w przypadku premiery PlayStation 4 względem PlayStation 3.

Wirtualne światy faktycznie wyglądają wyraźnie lepiej i pozwalają tworzyć większe oraz piękniejsze lokacje. Mimo wszystko sam schemat rozgrywki oraz ogólne założenia gatunkowe są nadal takie same, a sami twórcy koncentrują się głównie nad dopracowaniem oprawy graficznej i jej wydajności.

Nowe konsole są aktualnie w bardzo dobrym dla siebie momencie, a twórcy zaczynają w pełni wykorzystywać ich moc. Miejmy nadzieję, że gry takie jak Horizon: Zero Dawn (PS4) będą w stanie potwierdzić moc PlayStation 4.

Co przyniesie przyszłość i jak Wy zapatrujecie się na temat PlayStation 5 i kolejnej generacji konsol?

 

Źródło: http://www.psu.com/news/29331/PS5-to-allow-for-more-dynamic-game-worlds-says-ex-Criterion-tech-boss

Tagi: criterion games Paul Ross playstation 4 playstation 5 Sony