Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.02.2016 08:30
Mijają miesiące, a GTA V nadal sprzedaje się fantastycznie
1008V

Mijają miesiące, a GTA V nadal sprzedaje się fantastycznie

Take-Two opublikowało wyniki finansowe za 3 kwartał tego roku fiskalnego. Co ciekawego się w nich kryje? Głównie to, że Grand Theft Auto V (PS4) jak się sprzedawało, tak się sprzedaje dalej i boje kolejne rekordy.

Co prawda przychody netto spadły o ponad 100 milionów dolarów, ale Take-Two nie jest z tego powodu jakoś wyjątkowo zaniepokojone. Firma raczej z optymizmem patrzy na nadchodzące miesiące i gry, które pojawią się na rynku. Ale zanim to nastąpi, to podzielono się grami, które przyniosły TT najwięcej kasy. Był to oczywiście Grand Theft Auto V (PS4) wraz z GTA Online, NBA 2K16 (PS4), WWE 2K16 (PS4) i seria Borderlands.

No dobrze, ale co z wynikami sprzedaży GTA V zapytacie. I tutaj sprawa jest prosta. Najnowsza odsłona serii od momentu debiutu na PS3 sprzedała się w 60 milionach sztuk na wszystkie platformy. Taki wynik jest wręcz nie do osiągnięcia u innych firm.

Najbliższe miesiące mają być równie ciekawe. Take-Two podaje jako przykład przedłużenie licencji na WWE, premierę Mafia III (PS4), mocniejsze wejście na smartfony i urządzenia mobilne oraz ekspansję na rynki azjatyckie.

Tagi: Grand Theft Auto V gta v Rockstar Games Take-Two Interactive