Patryk Jankowski Patryk Jankowski 14.01.2016 10:41
Miecz Piramidogłowego odtworzony w rzeczywistości przez ekipę Man At Arms
1384V

Miecz Piramidogłowego odtworzony w rzeczywistości przez ekipę Man At Arms

Niegdyś firma Konami wydawała genialne odsłony Silent Hill i wprowadzała charakterystycznych bohaterów. Piramidogłowy z gry Silent Hill 2 (PS2) straszy swoim wyglądem i wielkim mieczem po dziś dzień. Ekipa Man At Arms zdecydowała się odtworzyć broń tego potwora w rzeczywistości.

Kowale z Man At Arms od wielu miesięcy przygotowują dla graczy wierne repliki najpopularniejszych broni bohaterów i antybohaterów gier wideo. Dziś padło na miecz Piramidogłowego z gry Silent Hill 2 (PS2), pamiętacie, tego który nas dręczył i nie dawał spokoju.

Narzędzie zbrodni zostało wykonane z dbałością o wszystkie detale i nawet w warunkach bojowych radzi sobie całkiem dobrze. Trzeba przyznać, że faktycznie, broń wygląda bardzo przekonująco, ale jej walory bojowe są nikłe. Nie chodzi tutaj o zadawane obrażenia, bowiem w owoce i inne przedmioty wchodzi, jak w masło, ale o jego wagę. Na zamieszczonej prezentacji widać, że twórcy broni wyraźnie mają problemy z jej stabilnym utrzymaniem, co oznacza, że to naprawdę ciężki kawałek metalu, którym musiałby operować ktoś bardzo silny.

Wracając do Silent Hill 2 (PS2), to gra pojawiła się na rynku w roku 2001 na PlayStation 2 i okazała się być bardzo dużym hitem. Tytuł dziś jest uważany za jeden z najlepszych horrorów gatunku i może pochwalić się średnią na Metacritic na poziomie 89 punktów.

 

Tagi: man at arms PlayStation 4 Silent Hill silent hill 2