Patryk Jankowski Patryk Jankowski 30.12.2015 12:20
Nowa gra twórcy BioShocka inspirowana Falloutem, Dying Light i Dark Souls
770V

Nowa gra twórcy BioShocka inspirowana Falloutem, Dying Light i Dark Souls

Ken Levine, były dyrektor kreatywny studia Irrational Games oraz twórca sukcesu marki BioShock, pracuje nad nową grą. Producent wypowiedział się ostatnio na temat marek , które w ostatnim okresie go zainspirowały najbardziej.

Ojciec serii BioShock od pewnego czasu pracuje nad kolejnym autorskim tytułem, o którym wiemy stosunkowo niewiele. W sumie tylko tyle, że taka gra powstaje, a dziś dodatkowo dowiedzieliśmy się, jakimi markami Ken Levine inspiruje się w ostatnich miesiącach.

Jakie to gry tak bardzo spodobały się byłemu dyrektorowi Irrational Games?

Mianowicie chodzi o Dying Light (PS4), serię Dark Souls, Fallout 4 (PS4), Śródziemie: Cień Mordoru (PS4) oraz System Shock. Wszystkie wymienione produkcje łączy jedno - struktura otwartego środowiska gry, którą w ostatnim okresie zachwalał wspomniany Levine.

Oczywiście producent podkreśla, jakoby jego nowa marka nie była przesadnie podobna do wcześniej wymienionych hitów. Gracze powinni zatem spodziewać się umiejscowienia gry w podobnym gatunku i przy jednoczesnym wykorzystaniu podobnych elementów rozgrywki oraz schematów.

Podsumowując, najnowsze dzieło ojca marki BioShock jest nadal niezwykle tajemnicze, ale warto jest przyglądać się temu projektowi i trzymać rękę na pulsie. Możliwe że już w przyszłym roku Ken Levine będzie miał się czym pochwalić przed społecznością graczy, być może na targach albo publikując pierwsze materiały z gry.

A Wy jaką grę Kena Levine'a chcielibyście zobaczyć tym razem? Czy coś w podobnym klimacie, jak popularna i charakterystyczna seria BioShock czy może coś ''świeżego''?

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/bioshock-creators-next-game-influenced-by-fallout-/1100-6433407/

Tagi: bioshock ken levine playstation 4