Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 19.12.2015 12:35
Japońska Przystań #3 - tygodnik o grach z KKW
770V

Japońska Przystań #3 - tygodnik o grach z KKW

W dzisiejszym odcinku poświęcimy sporo miejsca erze Sengoku z japońskiej historii a dokładniej dwóm grom nawiązującym do tego okresu. Ponadto kolejne zwiastuny z wydanego właśnie Exist Archive: The Other Side of the Sky (PS4) oraz długo wyczekiwana data premiery europejskiej wersji The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel (PS3). Znajdą się również nowe informacje dla osób, zainteresowanych tematem Ikenie to Yuki no Setsuna (PS4).

Zbliżamy się do końca 2015 roku, więc materiałów na newsy nie ma już specjalnie wiele. Z uwagi na okres świąteczno-noworoczny, może nastąpić mała przerwa w wydawaniu Tygodnika. Jak jednak będzie trudno powiedzieć, bowiem zależy to od tego, czy pojawi się jeszcze odpowiednia ilość wieści do opracowania i innych obiektywnych trudności, związanych z Gwiazdką. Mimo wszytko będę się starał, by kolejne wydanie pojawiło się w dzień Nowego Roku. 

W dzień Bożego Narodzenia,
niech się spełnią Wasze marzenia.
Niech nie zabraknie cukierków z choinki, 
a wina i wódki byście mieli pełne skrzynki.
Niech zapach piernika i pysznego żurka, 
unosi się wonią na Waszych podwórkach.
W Sylwestra wypijcie lampkę szampana 
za nasze zdrowie i bawcie się do rana.

życzy Redakcja


01. Firma Agatsuma Entertainment zamyka swoje podwoje

Twórcy m.in platformówkowej trylogii Umihara Kawase oraz jrpg-a akcji Code of Princess (3DS) - firma Agatsuma Entertainment ogłosili właśnie upadłość. Jak poinformowali przedstawiciele Agatsumy, doszło do tego, iż pogorszyły się warunki działalności, przez co nie udało się utrzymać płynności finansowej. By zapewnić dochodowość całej grupy kapitałowej, spółka musi zostać rozwiązana. 

Cóż, brak dochodów często oznacza bankructwo, szkoda tylko, że najczęściej przytrafia się podmiotom, które bardzo wiele wniosły do gamingu. Firma zaprzestała działalności już 11 grudnia, a całkowite jej zamknięcie nastąpi 31 marca 2016 roku.

źródło newsa:http://gematsu.com/2015/12/agatsuma-entertainment-shuts-down


02. 20 minut rozgrywki wraz z systemem Private Actions zaprezentowano podczas transmisji na żywo z Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4).

10 grudnia miał miejsce ponad godzinny live stream, podczas którego twórcy przez wielu wyczekiwanej, kolejnej odsłony gwiezdnej serii jRPG tj. Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) prezentowali swoje dzieło. Odliczając sporą ilość wypowiedzi i gagów samego materiału poglądowego i tak zostało sporo, bo 20 minut. Oprócz znanych nam niuansów przebiegu fabuły, eksploracji i walki, mamy okazję zobaczyć jak w grze funkcjonuje system Private Actions. Skrótowo rzecz ujmując tak jak poprzednio są to krótkie scenki rodzajowe z wyborem reakcji dzięki którym zwiększamy bądź zmniejszamy zażyłość pomiędzy bohaterami. Ponadto możemy usłyszę motywy bitewne z serii Valkyrie Profile, które będą dostępne jedynie w pierwszej partii gier, która trafi do sklepów.

Z uwagi, że materiał z rozgrywki jest porozrywany dla orientacji podaje timingi, gdzie można znaleźć poszczególne fragmenty: 23:14 – 29:03, 38:19 – 42:47, 43:23 - 45:32, 47:47 – 48:45, 49:49 – 51:11, 53:33 – 54:58, 57:48 – 1:02:43.

Jak wiadomo premiera gry została opóźniona i do japońskiej dystrybucji trafi 31 marca 2016 roku na konsole PlayStation 4 i PS3. Zachodnią premierę zapowiedziano na ten sam rok, lecz pojawi się tylko wersja PS4.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/star-ocean-5-gameplay-shows-private-actions-valkyrie-profile-custom-battle-bgm


03. Fabularny zwiastun i nowe obrazki z Ryu Ga Gotoku Kiwami (PS4). Gościnnie wystąpi znany judoka

Ryu Ga Gotoku Kiwami (PS4) bądź też bardziej po "angielsku" Yakuza Kiwami, to remake pierwszej Yakuzy z ery PS2. Podobnie jak wtedy, tytuł będzie połączeniem otwartego świata z elementami akcji, przygodówki i RPG-a (na upartego). Sega opublikowała właśnie nowe obrazki z tejże produkcji oraz ośmiominutowy zwiastun fabularny.

Wydawca zapowiedział również gościnny występ znanego japońskiego dżudoki- Shinichi Shinohary (obecnie na emeryturze), którego możemy zobaczyć zarówno na materiale wideo, jak i upublicznionych zdjęciach. Główny bohater - Kazuma Kiryu będzie jego przewodnikiem po mieście Kamurocho. Nie pominą oczywiście dzielnicy czerwonych latarni oraz nielegalnej areny do walk. 

W Japonii gra pojawi się 21 stycznia 2016 roku na konsolach PlayStation 4 i PS3. Remake będzie zawierał garść nowych i poprawionych scen, dodatkowe elementy rozgrywki jak choćby system Majima Anywhere, kolejne style bitewne oraz minigry np. “Insect Queen Female King.” Pierwsza partia egzemplarzy zawierać będzie demo Yakuza 6 (PS4).

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/yakuza-kiwami-story-trailer


04. Krótka migawka Kingdom Hearts III (PS4) z imprezy D23 Expo Japan

Kingdom Hearts III (PS4) napisano już morze tekstu, a fani wysnuli tyle oczekiwań, że nikomu chyba nie trzeba gry przedstawiać. Wszyscy czekają na nowe zwiastuny oraz datę premiery, na co jednak szybko się nie zanosi. Cóż, trzeba korzystać z tego, co pojawia się gdzieś ukradkiem.

Miesiąc temu odbyła się impreza D23 Expo Japan 2015, ale nagranie, gdzie ujawniono kawałek KH3 dopiero teraz ujrzało światło dzienne. Migawka trwa całe 7 sekund i zaczyna się od 1:27, ale w sumie warto obejrzeć całe wideo. Wspomniany materiał prezentuje Sorę, Donalda i Goofiego prowadzących pojazd i strzelających do wszystkiego, co się rusza. Przy wykorzystaniu wirtualnych gogli można w grze przełączyć się na widok pierwszoosobowy. 

Tytuł pojawi się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Oficjalnej daty premiery brak, ale osobiście obstawiałbym przełom 2016/2017 roku.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/seven-seconds-kingdom-hearts-iii-d23-expo-japan-2015-off-screen-footage


05. Kochająca dzieci Yui Mitosagi, bogini Amatsume i oziębły Myoji Kagato z siostrą na własnym zwiastunie z Exist Archive: The Other Side of the Sky (PS4)

Gdy czytacie tego newsa, najnowszy jRPG, od przez twórców serii Valkyrie Profile i Star Ocean, czyli studia Tri-Ace właśnie debiutuje w japońskich sklepach. Już w trakcie zapowiedzi, gra została uznana jako duchowy następca VP, zresztą widok z boku i pewne niuanse rozgrywki są podobne. Akcja tytułu rozgrywa się we współczesnym Tokio oraz na planecie Protolexa. Główny bohater Kujo Kanata po nagłym zgonie uzyskuje nieśmiertelność. Złączony z duszą złego boga, wraz z dwunastką podobnych mu ludzi zostaje wciągnięty w spory bogów.

Wprawdzie japońska premiera Exist Archive: The Other Side of the Sky (PS4) odbyła się 17 grudnia, zarówno na konsoli PlayStation 4 jak i PS Vita, ale wcześniej pojawiły się ostatnie zwiastuny z bohaterami gry. Tym razem jest to mająca znakomite podejście do dzieci Yui Mitosagi. Kto lubi panny z dużym biustem, winien być zadowolony. Druga osoba to nieuzewnętrzniający swoich uczuć Myoji Kagato. Na trzecim zwiastunie zobaczymy jego siostrę, nie widzącą na prawe oko Emę Myoji. Ostatni prezentuje Amatsume  - boginię planety Protolexia.

 

 

źródło newsa: http://gemat(...)-trailer


06. Survivalowy Project City Shrouded in Shadow (PS4) otrzymał debiutancki zwiastun

Bandai Namco opublikowało właśnie pierwszy, dwuminutowy materiał wideo odnośnie Project City Shrouded in Shadow (PS4), przygodowo - survivalowego tytułu dla PlayStation 4 i PS Vity nad którym pracuje razem ze studiem Granzella. Na migawkach zobaczymy miasto pogrążone w chaosie i eksplozjach, a główny bohater stara się przeżyć. Akcja gry toczy się w zwykłym mieście, które nagle zaczął pożerać gigantyczny cień. Daty premiery jak na razie nie podano.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/project-city-shrouded-shadow-teaser-trailer


07. Zapowiedziano dwie gry z serii Mobile Suit Gundam na konsole Sony. Pierwsze zwiastuny

Na Zachodzie gry z Gundamami, czyli z wielkimi robotami upraszczając, oparte o tasiemcowaty serial anime  pojawiają się rzadko kiedy, Japonia natomiast ma ich, aż do znudzenia. Tamtejsi gracze nie wydają się jednak przesyceni i z wypiekami na twarzy wyczekują nowych pozycji. Tym razem Bamco z okazji 30 lecia serii zapowiedziało dwa kolejne tytuły, prezentując pierwsze materiały wideo.

  • SD Gundam G Generation Genesis (PS4) - kolejna odsłona serii strategicznych jRPG-ów, przeznaczona dla konsol PlayStation 4,  PS3 i PS Vita. Japońska premiera, gdzieś w 2016 roku.
  • Gundam Breaker 3 (PS4) - kolejna część cyklu gier akcji tworzona przez producentów Gunpla (modeli do składania), gdzie walczymy plastikowymi modelami. Premiera również w  2016 roku, na konsolach PlayStation 4 i PS Vita. Pierwsze obrazki można zobaczyć TUTAJ.

Podobnie jak w przeszłości zachodnie premiery są mało prawdopodobne, ale zawsze pozostaje nadzieja.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/sd-gundam-g-generation-genesis-announced-ps4-ps3-ps-vita

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/gundam-breaker-3-announced-ps4-ps-vita


08. Kolejne DLC  z nową postacią dla japońskiej Senran Kagura: Estival Versus (PS4) 

Senran Kagura: Estival Versus (PS4) jest chodzoną bijatyką z elementami RPG oraz kawałkami nagich ciał, wyglądających spod porozrywanych ubrań.. Wydana w marcu gra doczekała się już DLC z bonusową postacią Kagury, a teraz jest dostępne jeszcze jedno z nową bohaterką. Tym razem o imieniu Naraku, również z Senran Kagura: Deep Crimson wydanej na Nintendo 3DS.

DLC z Naraku można kupić na japońskim PS Store, w cenie promocyjnej (do 4 stycznia) 350 jen (~12 zł), bądź też w pakiecie z "Kagurą" za 1000 jen (~32 zł). Dotyczy to zarówno wersji PlayStation, 4 jak i PS Vita. Sama gra natomiast pojawi się na zachodzie w początkach 2016 roku.

źródło newsa: http://gematsu.com/2015/12/senran-kagura-estival-versus-naraku-dlc-now-available-japan

Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony