Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.12.2015 15:00
Kiedy pojawi się PlayStation 5?
14819V

Kiedy pojawi się PlayStation 5?

Niektórzy mogą złapać się za głowę widząc wpis poświęcony potencjalnemu następcy PlayStation 4. Jednak śmiało możemy zakładać, że wewnątrz Sony rozmowy i wstępne pracy nad PS5 trwają. Jednak nie powinniśmy się spodziewać debiutu PS5 za szybko. Przynajmniej według jednego z ważniejszych ludzi w AMD.

Jak wiecie (lub właśnie się dowiedzieliście), to właśnie AMD dostarcza APU do PS4 i Xboksa One, więc jakąś wiedzę firma posiada na temat ewentualnego cyklu życia tej generacji. Devinder Kumar pełniący rolę CTO w AMD na konferencji Raymond James Technology poruszył temat aktualnej generacji konsol i ich następców.

Jeśli przyjąć, że cykl generacyjny konsol wynosi około 7 lat, to znajdujemy się w jego połowie. W tym czasie wzrasta zapotrzebowanie na produkcje komponentów, więc spodziewamy się, że w 2016 roku sprzeda się jeszcze więcej konsol niż w roku 2015.

Na temat generacji konsol do których części daje AMD swego czasu wypowiedziała się także szefowa firmy - Lisa Lu - na 18th Annual Credit Suisse Technology Conference:

Myślę, że o generacjach konsol powinno myśleć się w segmentach 5-7 lat. Sony i Microsoft dobrze zareklamowali swój sprzęt mają na uwadze jego możliwości. Szczyt generacji przypada z reguły na 3-4 rok obecności konsol na rynku.

Warto także zaznaczyć, że AMD ponownie chce dostarczać APU do konsol Sony i Microsoftu, co wskazywać może, że przewidywania najważniejszych osób w firmie sugerujących debiut PS5 w 2019 lub 2020 roku może nie być informacją wziętą z kosmosu.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze PlayStation VR, które Sony traktuje jako osobną platformę i dopóki sprzęt nie pojawi się na rynku, a tenże rynek go nie zweryfikuje - nie możemy mieć pewności czy Sony nie opóźni debiutu kolejnej konsoli lub wręcz przeciwnie - nie przyspieszy jej.

Źródło: http://wccftech.com/amd-year-sell-xbox-ps4s-confirms-cycle-current-gen-consoles-2019/

Tagi: amd playstation 4 playstation 5