Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 10.12.2015 17:20
GameStop odpowiada obniżką na "zaskoczenie" EA słabą sprzedażą Star Wars Battlefront
1568V

GameStop odpowiada obniżką na "zaskoczenie" EA słabą sprzedażą Star Wars Battlefront

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Electronic Arts jest zaskoczone oskarżeniami CEO sieci sklepów GameStop na temat słabej sprzedaży Star Wars Battlefront (PS4). Cóż, na odpowiedź sieci GameStop nie musieliśmy długo czekać.

Tony Bartel, CEO sieci sklepów GameStop skrytykował tydzień temu Electronic Arts, zauważając, że Star Wars Battlefront (PS4) nie przekonało do siebie graczy, przez co produkcja nie sprzedaje się najlepiej, przynosząc sklepowi straty.

Nie możemy tutaj mówić o konkretnych liczbach, ale mieliśmy duże nadzieje, które całkowicie legły w gruzach. Nawet nasze obniżone oczekiwania nie zostały spełnione.

Peter Moore z EA odpowiedział zaskoczeniem na zarzuty Bartela, twierdząc, że analitycy Electronic Arts dalej uważają, iż 13 milionów sprzedanych egzemplarzy do marca 2016 roku jest jak najbardziej możliwe.

Z naszej perspektywy wynika, że 13 milionów sprzedanych egzemplarzy w ramach roku fiskalnego jest dalej jak najbardziej oczekiwane i spodziewane. Tytuł na chwilę obecną nie ma jakichś widocznych wad. Przypominamy także, że już za dwa tygodnie wychodzi nowy film z uniwersum z Gwiezdnych wojen. Z danych naszych analityków wynika, że możemy być spokojni o sprzedaż. Podobnie zresztą myśli Wall Street.

Bartel, interesując się przede wszystkim dobrem firmy, której przewodzi, odpowiedział prostym gestem na słowa Moore'a. GameStop mocno przecenił Star Wars Battlefront, aby pozbyć się zalegających kopii z magazynu. W Stanach Zjednoczonych kupimy obecnie produkcję w cenie 40 dolarów, czyli około 150-160 złotych.

GameStop to jeden z największych sprzedawców gier wideo w Stanach Zjednoczonych, posiadający ponad sześć tysięcy sklepów rozmieszczonych po całym kraju.

Źródło: http://dealnews.com/Star-Wars-Battlefront-for-PS4-or-Xbox-One-for-40-free-shipping/1537108.html

Tagi: dice playstation 4 star wars battlefront