Daniel Stroński Daniel Stroński 08.12.2015 20:06
CD Projekt RED planuje premierę Cyberpunk 2077 na końcówkę przyszłego roku
1266V

CD Projekt RED planuje premierę Cyberpunk 2077 na końcówkę przyszłego roku

"Pierwsza zasada Cyberpunk 2077 - nie mówimy o Cyberpunk 2077." - to złota zasada, jaką rok temu przytoczył jeden z pracowników studia CD Projekt RED. Nie mamy nic oficjalnego, ale do Sieci trafiła informacja na temat upatrywanego przez dewelopera okienka premierowego.

Pierwsze konkrety na temat gry Cyberpunk 2077 (PS4) mieliśmy usłyszeć dopiero w 2017 roku, gdy CD Projekt przestanie pracować nad Wiedźminem. Dziś dostaliśmy pierwsze dwie grafiki z nadchodzącego dodatku "Krew i wino", a ten ukazać ma się w pierwszym połowie przyszłego roku, także mało prawdopodobne, by deweloper trzymał się tak długo planu milczenia o Cyberpunku.

Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na premierę gry do końca przyszłego roku? Taką informację przyniósł niemiecki serwis GameReactor, który powołuje się na źródło blisko współpracujące ze studiem CD Projekt RED. Według niego deweloper celuje z premierą w końcówkę 2016 roku, a gra oprócz pecetów, tytuł na pewno trafi na konsole (co wciąż nie jest oficjalnie potwierdzone) i może nastąpić sytuacja, w której Redzi zdecydują się na wyłączność dla konsol Sony lub Microsoftu. Studio na razie tego nie skomentowało. Studio udzieliło komentarza serwisowi Eurogamer:

Z zasady nie komentujemy plotek. Gra Cyberpunk 2077 pojawi się na rynku, gdy prace nad nią zostaną ukończone.

Póki co przypominamy zajawkę gry, która rozpaliła wyobraźnie fanów tytułowych klimatów:

Źródło: http://www.gamereactor.de/News/282943/Witcher-Studio+will+Cyberpunk+2077+nun+Ende+2016+veroffentlichen/

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 playstation 4 wiedźmin