Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 08.12.2015 15:19
Rainbow Six: Siege dostanie niedługo aktualizację
461V

Rainbow Six: Siege dostanie niedługo aktualizację

Rainbow Six: Siege (PS4) nie jest produkcją bez wad. I to całkiem poważnych. Deweloper zdaje sobie jednak sprawę, że nie może tego tak zostawić. Aktualizacja jest już w drodze, zobaczmy dlatego, co się zmieni już za kilka dni.

Sesja Ask Me Anything z Ubisoftem okazała się całkiem owocna, gdyż ujawniła, że w połowie grudnia powinniśmy dostać aktualizację, która naprawi kilka niezwykle istotnych rzeczy w Rainbow Six: Siege.

  • Naprawiono opóźnienie obracania się: pomiędzy akcją gracza a odebraniem informacji przez serwer i przekazaniem jej innemu graczowi było duże opóźnienie. Powodowało to w szczególności duży problem przy wykorzystywaniu tarcz, gdyż reprezentacja wizualna nie oddawała rzeczywistego zasłonięcia się. Gracz pomimo zasłonięcia się mógł zostać zastrzelony przez opóźnienie
  • Naprawiono tarcze: gra w niektórych momentach powodowała, że tarcza zasłaniała gracza bardziej niż w rzeczywistości
  • Naprawiono wspinaczkę: serwer nie zawsze był w stanie zaliczyć trafienia, jakie powinien otrzymać gracz w trakcie wspinaczki pod ostrzałem
  • Naprawiono kamerę: koniec z celowaniem w ścianę na powtórkach.

Ubisoft pracuje także nad problemem związanym z lagami. Jak wyjaśniają twórcy, serwer obecnie przesyła informacje o pozycji gracza trzydzieści razy na sekundę. Wartość ta zostanie podniesiona do sześćdziesięciu. Dodatkowo twórcy zauważyli, że gra łączyła wielu graczy do niewłaściwych serwerów. W ten sposób, żyjąc w Polsce, mogliśmy zostać podłączenia do serwera znajdującego się w USA, a nie w przykładowo Niemczech.

Deweloperzy przewidują także znacznie więcej aktualizacji w przyszłości. W planach jest dodanie wiele nowej zawartości.

Źródło: http://wccftech.com/upcoming-rainbow-six-siege-fixes-detailed-by-ubisoft-during-ama/

Tagi: playstation 4 rainbow six: siege Ubisoft