Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 08.12.2015 11:00
Brak "głębi" w Star Wars Battlefront był zamierzony
1011V

Brak "głębi" w Star Wars Battlefront był zamierzony

Jeśli grając w Star Wars Battlefront (PS4) szybko poczuliście się znudzeni musicie wiedzieć, że taki efekt był zamierzony. Deweloper chciał by gra była przystępna dla każdego, niezależnie od wieku.

W porównaniu do poprzednich FPSów spod dłuta DICE, czyli serii Battlefield, Star Wars Battlefront (PS4) jest grą zdecydowanie prostszą. W Internecie można natknąć się na wiele opinii, wedle których nowa gra w świecie Gwiezdnych Wojen zaczyna nudzić już po pierwszych godzinach obcowania.

W zeszłym tygodniu, podczas Nasdaq Investor Conference w Europie, Blake Jorgensen z Electronic Arts wypowiedział następujące słowa:

Zaprojektowaliśmy grę w taki sposób by była przystępna dla wielu grup wiekowych. Ośmiolatek może w nią grać z ojcem na kanapie tak samo jak nastolatek lub osoba dwudziestokilkuletnia. Każdy będzie czerpał przyjemność. Niestety gracze hardcore’owi  mogą odczuć nieco mniejszą głębię niż oczekiwali.

Jorgensen przyznał, że Star Wars Battlefront (PS4) to nie jest kolejna strzelanka dla nastolatków jakich pełno na rynku.

Źródło: http://www.pcgamer.com/star-wars-battlefront-may-lack-depth-ea-exec-admits/

Tagi: dice EA Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront